راهنمای خرید تلویزیون های سامسونگ

تاريخ تنظيم: سه شنبه 23 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 3773
باتوجه به گسترش روز افزون فناوری و پیشرفت علم و تکنولوژی،انتخاب تلویزیون مانند هر وسیله ی دیگری، سخت و دشوار شده است.

راهنمای خرید تلویزیون های سامسونگ

با توجه به گسترش روز افزون فناوری و پیشرفت علم و تکنولوژی، انتخاب تلویزیون مانند هر وسیله ی دیگری نه تنها برای مصرف کنندگان بلکه برای تولید کنندگان و فروشندگان نیز امری سخت و دشوار شده است. در حال حاضر و شرایط موجود در خرید تلویزیون ها، به طور کلی از دو دسته ی پلاسما و ال سی دی ها استقبال می شود که خود ال سی دی ها شامل ال ای دی ها نیز می گردند.

در ادامه به طور کلی نکاتی که در حین خرید یک تلویزیون سامسونگ باید رعایت کرد را اشاره می نماییم:

 

1. به مطالب نوشته شده بر روی کاتالوگ صرفا دقت نفرمایید!
در واقع برای خرید یک تلویزیون سامسونگ باید از کیفیت واقعی آن مطلع شد و تنها صرف به ویژگی های نوشته شده بر روی کاتالوگ کار منطقی به نظر نمی آید
.

2. تصمیم گیری در مورد سایز تلویزیون
این مسئله خود مقوله ی مهمی است که متناسب با فضا و البته بودجه ی در نظر گرفته شده، فراهم میشود. در واقع بین فضای قرار دادن تلویزیون و فاصله ی آن رابطه ی مستقیم وجود دارد. هر چقدر فاصله بیشتر باشد احساس نیاز به سایز بزرگتری از تلویزیون های سامسونگ حس میشود، با همه ی این تفاسیر ،جامعه ی "مهندسان تصویر متحرک و تلویزیون " استانداردی را تعبیه کرده اند که به شرح زیر است
:

آن ها معتقدند که فاصله ی نشیمن تا فضای قرار گیری تلویزیون هر چقدر که باشد را در 0.625 ضرب میکنیم، مثلا اگر فاصله ی نشیمن تا تلویزیون 3 متر باشد،3  متر که معادل 300 سانتی متر است را در 0.625 ضرب میکنیم و سپس آن را بر مقدار یک اینچ تقسیم میکنیم. در اینجا حاصل ضرب 300 در 0.625 معادل 187.5 سانتی متر میشود که اگر این مقدار را بر 2.5 که مقدار تقریبی یک اینچ است، تقسیم نماییم عدد 75 حاصل میشود که این عدد سایز مناسب برای فضا میباشد.

 


در حقیقت سایز مناسب از ویژگی هایی همچون هوشمندی یا سه بعدی بودن یا ... مهم تر است

 

3. قیمت مناسب (Real price)

در این مبحث هرکس با توجه به توان مالی خودش اقدام به خرید تلویزیون مینماید، اما امروزه شاید این موضوع باب باشد که تا اسمی از خرید تلویزیون می آید همه سریعا به سراغ تلویزیون های ال ای دی می روند. اما خب حقیقت این است که اگر خرید را صرفا از مقوله ی قیمت مورد بررسی قرار دهیم، تلویزیون های پلاسما با قیمتی مناسب تر کیفیتی در حد ال ای دی  یا ال سی دی های با کیفیت به ما میدهند.

 

4. پورتهای ورودی خروجی (port in/out)

امر مهم دیگری که در انتخاب تلویزیون  موثر بوده پورتهای ورودی خروجی آن می باشد،چرا که امروزه اکثر تلویزیون ها به پورت های متنوعی مجهز شده اند.اما واقیت امر این است که تنها چیزی که خیلی از آن استفاده خواهید برد تنها درگاه HDMI  خواهد بود و بعد آن USB جزو پر کاربردترین ها خواهد بود که برای تماشای فیلم، موزیک و ... استفاده میشود، اما به طور کلی  اکثریت دستگاه های خارجی مثل ست آپ باکس ها، ایکس باکس ها و ... از پورت HDMI پشتیبانی میکنند.

 

5. کیفیت صدا (sound kuality)

امر مهم دیگری که در خرید تلویزیونهای هوشمند سامسونگ موثر است، کیفیت صدا خواهد بود که تلویزیون های UHD به دلیل نازک بودن دارای بلند گوهای باکیفیتی هستند، اما اگر فکر میکنید که این بلندگوها پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود میتوانید از سینمای خانگی دالبی دیجیتال شرکت سامسونگ بهره ببرید.

آخرین نکته و مهمترین نکته اینکه کلیه ی جوانب و نیازهای خود را به خوبی بشناسید و با اطلاعات و آگاهی کامل به خرید بروید. در ذیل انواع تلویزیون های تولیدی شرکت سامسونگ را مورد بررسی قرار میدهیم و به بررسی سیستم های آنها می پردازیم.


تلویزیون های پلاسما شرکت سامسونگ
(Plasma samsung)

تلویزیونهای پلاسمای تولید شده توسط شرکت سامسونگ، از یک ساختار جدید برخوردار است، علاوه بر این درخشش و کنتراست قوی تلویزیون های پلاسمای سامسونگ، عملکرد سریع در زمان بازی کردن و کیفیت و تنوع رنگ دقیق با پلاسمای Full HD سامسونگ امکان پذیر است. این سری از تلویزیونهای سامسونگ لذت تماشای فیلم و برنامه ی تلویزیونی را به شما می چشانند، از طرفی ریموت کنترل هوشمندی که  خاصیت ضبط صدا را نیز دارد، از مزایای عمده ی این سری از محصولات سامسونگ به شمار میرود.

امکانات دیگر این پلاسماهای سامسونگ شامل خاصیت عملکرد هوشمند بوده که با حرکت سر و دست فرمانهای خارجی را اجرا میکند. ویژگی مهم دیگر عمق رنگ مشکی است که در پلاسماهای شرکت سامسونگ به خوبی لحاظ شده است.به حدی که برخی از کارشناسان معتقدند که عمق رنگ مشکی در پلاسماهای سامسونگ بهتر از ال سی دی و ال ای دی ها میباشد. در واقع این ویژگی پلاسماهای سامسونگ با ایجاد سایه های خاکستری بسیار دقیق تمام جزئیات را به خوبی نمایش میدهند، که این ویژگی مناسب ژانر وحشت میباشد.پردازنده ی 4 هسته ای پلاسماهای سامسونگ از ویژگی های کیفی آن به شمار میرود. تلویزیونهای پلاسمای سامسونگ video frames را تا 600 بار در ثانیه تشکیل میدهند، در واقع این فناوری مانع از تار شدن و لایه لایه شدن تصویر میگردد.


ال ای دی های شرکت سامسونگ 
(LED samsung)

ال ای دی های شرکت سامسونگ در واقع همان ال سی دی های سابق این شرکت هستند که با نور پس زمینه روشن میشوند، در واقع دیودهای نوری یا همان ال ای دی ها عامل ایجاد تصویر در این نوع تلویزیون ها هستند، در واقع این نوع تلویزیون های سامسونگ بهتر است که بک لایت ال ای دی خوانده شوند، اما در اصطلاح به ال ای دی ها معروف شده اند. به طور کلی ال ای دی های این  شرکت به دو دسته ی Full  و edge تقسیم میشوند و هر دو دسته میتوانند به قابلیت Local  dimmingکه البته سامسونگ اصطلاح اختصاصی خود را به آن داده است به نام prescion dimming مجهز گردند. این قابلیت در واقع امکان تنظیم روشنایی در قسمت های مختلف صفحه را میدهد.

تفاوت ال ای دی های Full و edge در این است که در نوع فول نور پس زمینه در تمام پنل توسط ال ای دی های (دیودهای نوری) تولید میشوند، در صورتی که در نوع edge فقط در حاشیه پنل قرارگیری ال ای دی ها را داریم. البته امروزه اکثر تلویزیون های تولیدی توسط شرکتهای مختلف از جمله سامسونگ نیز، از این نوع هستند. مشخصه ی اصلی این مدل از تلویزیون های سامسونگ باریک بودن آنهاست که جلوه ی خاصی به این مدل از تلویزیونهای شرکت داده است. 

با همه ی این تفاسیر چند نقد جزئی میتوان به این سری از تلویزیونها گرفت که البته در ال ای دی های سامسونگ کمتر به چشم میخورد،اما به طور کلی عدم یکنواختی تصویر و مشکل زاویه ی دید از مسائلی میباشد که در انتقادات محصولات به چشم میخورد.اما همان طور که قبلا هم اشاره نمودیم سامسونگ در این زمینه تلاش فراوانی کرده است تا حدی که کیفیت تصویر در ال ای دی ها را به نوع پلاسمای محصولات این شرکت رسانده است. در واقع عمق رنگ مشکی در ال ای دی ها به حدی کیفیت پیدا کرده است که آن را میتوان با پلاسما مقایسه نمود. البته همه ی این حرف ها تا زمانی صدق میکند که کلیه ی تنظیمات به درستی انجام پذیرد، یعنی اگر شما پلاسمای سامسونگ یا حتی SUHD را تهیه کنید و تنظیمات آن را بدرستی انجام ندهید، هیچکدام به خوبی برایتان کار نخواهد کرد. بنابراین تفاوت عمده ی  قیمت موجود بین آنها، فقط یک هزینه ی اضافی در بر داشته است.از مزیت های عمده ی ال ای دی ها در این است که در سایز های متفاوتی موجود میباشند، اما پلاسماها تنها در سایزهای 42 تا 65 موجود میباشند.

 

 

ال سی دی های شرکت سامسونگ (LCD samsung)

LCD مخفف کلمه ی Liquid Crystal Displays به معنی صفحه نمایش کریستال مایع میباشد. کریستال های مایع موادی هستند که ظاهر مایع دارند اما مولکولهای آن ها آرایش خاصی نسبت به یکدیگر دارند، در واقع کریستال ها موادی هم جامد و هم مایع اند، این مواد نسبت به دما بسیار حساس بوده  و با اندکی گرما تبدیل به مایع میشوند، اما با اندکی سرما نیز فرم نرمال به خود میگیرند. دسته ای از کریستالهای مایع به الکتریسیته فعال هستند، بنابراین مولکول های آن متناسب با ولتاژ اعمالی تغییر زاویه می دهند.

به طور کلی ال سی دی های شرکت سامسونگ متکی به نور پشت پنل میباشند تا پنل کریستال مایع را روشن کند. روشنایی ال سی دی های شرکت سامسونگ از پلاسماها بیشتر است و از طرفی ال سی دی ها محبوب تر از پلاسماها بودند و دلیل این محبوبیت طراحی زیبای آنها می بود. در بیانیه ای که از کارشناسان صادر شده است مشخص شده که عمر پنل تلویزیونهای ال سی دی با توجه به کیفیت آنها بین 30000 تا 60000 ساعت است. بهر حال هر وسیله ای بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی میگردد، اما این تلویزیون های سامسونگ دوام بیشتری نسبت به محصولات مشابه خود دارند. این شرکت که همچنان مقام اول فروش تلویزیون را در جهان از آن خود دارد، فناوری تکنیک رنگ را در ال سی دی های خود با کیفیت عالی به کار برده است. علاوه بر همه ی این مطالب این ال سی دی ها دارای رنج قیمت مناسبی هستند که این مقوله خود توان خرید تلویزیون های سامسونگ رابرای مشتریان محترم فراهم میسازد.

منبع: گروه خبری بازار تی وی

0 کالا در لیست مقایسه