راهنمای خرید تلویزیون های ال جی

تاريخ تنظيم: سه شنبه 30 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 3183
مدل عمده ی موجود در بازار ایران مدل edge ال ای دی های شرکت ال جی میباشد.

راهنمای خرید تلویزیون های ال جی ( ???LCD - LED - Plasma )

بدون صحبت اضافه به سراغ اصل مطلب میرویم با مرجع انتخاب و خرید تلویزیون بازار تی وی همراه باشید:

ال سی دی یا پلاسما و چرا؟

همانطور که میدانیم ال ای دی ها هم دسته ای از ال سی دی ها محسوب میشوند، که در پنل آنها به جای کریستال مایع از لامپهای ال ای دی استفاده میگردد. در واقع ال ای دی های شرکت ال جی نیز از این قاعده مستثنا نیستند، از طرفی همانطور که میدانید (راهنمای خرید جامع) ال ای دی ها به دو دسته ی Full و Edge تقسیم میگردند. مدل عمده ی موجود در بازار ایران مدل edge ال ای دی های شرکت ال جی میباشد.


 

با همه ی این گفته ها,رعایت نکاتی که هنگام خرید تلویزیون های ال جی مناسب است را ذکر میکنیم:

ابتدای امر اینکه نیازهای خود را به خوبی بشناسید. مثلا در نظر بگیرید که خرید را برای کدام قسمت از فضای منزل انجام میدهید؛ مثلا هنگام خرید تلویزیون ال جی  که برای اتاق خواب خریداری میشود، توجه به این نکات ضروری است:

همانطور که میدانیم اتاق خواب ها دارای فضای تاریکی هستند، بنابراین تلویزیون ال جی که خریداری میشود باید داری کنتراست خوبی باشد، بهترین گزینه برای خرید تلویزیون مناسب این فضا سری ال ای دی های شرکت ال جی می باشد. از طرفی کلیه ی مدل های ال ای دی شرکت ال جی مجهز به حالت بازی هستند به همین دلیل بهترین گزینه برای اتاق خواب میتواند اینچنین هوشمندانه انتخاب گردد. مسأله ی مهم دیگر انتخاب اندازه ی صفحه نمایش است که در تلویزیون های ال جی این مسأله با فاصله ی نشیمن رابطه ی مستقیم دارد.مورد ذکر شده این حقیقت را بیان میکند که هرچقدر فاصله ی نشیمن از تلویزیون های ال جی دورتر باشد، اندازه ی تلویزیون نیز بزرگتر میشود؛ اندازه ی تلویزیون های ال جی به حدی است که تا فاصله ای حدود 10متر را به خوبی پشتیبانی میکند، به نحوی که در این فاصله ما در کیفیت تصویر افتی نخواهیم دید.

بزرگترین سایز این تلویزیونها 105 اینچ میباشد که این تنوع بستگی به میزان فضا و بودجه ی در نظر گرفته شده توسط مصرف کننده میباشد. عامل دیگری که در انتخاب تلویزیون ها نقش عمده ای دارد، محدوده ی قیمتی آن میباشد. خرید تلویزیون های ال جی میتواند بسیار مناسب باشد چون با محدوده ی قیمت متفاوت تنوع محصول زیادی را فراهم آورده است.

بعد از نتیجه گیری برای انتخاب موارد فوق در خرید تلویزیون های ال جی به یک بحث همیشگی میرسیم:

 

پلاسما یا ال سی دی و چرا؟!

قبلا در مورد جزئیات پلاسماها و ال سی دی ها بحث کرده ایم،در اینجا فقط مقایسه ی بین پلاسماها و ال سی  دی های شرکت ال جی را مورد بررسی قرار میدهیم.

تلویزیون پلاسما ال جی

این نوع تلویزیون های شرکت ال جی با ارائه ی تصاویر شفاف و فوق العاده و قابلیت نمایش رنگ واقعی و عمیق رنگ مشکی، جذابیت تصویر را چندین برابر میسازد. این سری از تلویزیون ها با نمایش متوالی 600 تصویر در ثانیه واضح ترین و روان ترین تصاویر را حتی با حرکات دقیق نمایش میدهند. اگر شما نگران خط و خش روی تلویزیون خود هستید، تلویزیون های پلاسمای ال جی این نگرانی شما را برطرف میسازند، در واقع این تلویزیونها با شیشه های محافظ مخصوص به خود، محافظت میشوند که آنها را قوی ترین و بادوام ترین تلویزیون های صفحه تخت مینماید. ذکر این نکته لازم است که این تلویزیون ها برای فضاهای گرمسیر اصلا مناسب نیستند، لازم است که همواره در شرایط خنک نگه داشته شوند.

از طرفی پردازنده ی سه گانه ی xd پلاسماهای این کمپانی که فقط مختص به شرکت ال جی میباشد کنترل کلیه عملکردهای تصویرسازی در تلویزیون را به عهده دارد. در واقع در پلاسما های ال جی اثری از سایه ی تصویر نخواهیم دید. در کنار همه ی این قابلیت ها، قابلیت Smart share پلاسماها بسیار جالب بنظر میرسد، تاحدی که صفحه ی تلویزیون را به راحتی میتوان در دستگاههای دیگر ال جی همچون تلفن های همراه یا تبلت های آن دید.

در مورد کیفیت صدای این سری از تلویزیون های ال جی میتوان به فناوری سیستم صدای مجازی اشاره نمود که بیننده صدا را از تمام نقاط دریافت میکند، بنابراین صدا به حالت سه بعدی به گوش میرسد. در پایان توضیح برای پلاسماهای ال جی ذکر این نکته ضروری است که مصرف انرژی الکتریکی این پلاسماها تا حدی پایین است که میتواند کمک شایانی روی اقتصاد خانواده داشته باشد.

در ادامه بررسی انتخاب و خرید تلویزیون های ال جی با فروشگاه اینترنتی بازار تی وی همراه باشید

 

 

ال سی دی های کریستال مایع ال جی

ممکن است با ورود به فروشگاه های صوتی تصویری هنوز هم در یک گوشه ی تاریک و دلگیر از فروشگاه، تلویزیون های ال سی دی با فناوری کریستال مایع به چشم بخورد، اما باید قبول کرد که عمر این نوع تلویزیون ها به پایان رسیده است. اما این فناوری همچنان در لپتاپ ها و نمایشگرهای لوازم الکترونیکی همانند مایکروویوها استفاده میگردد.

در واقع این نوع از تلویزیون های ال جی جزئی از نمایشگرها بودند که تلویزیون با ضخامت کم را به جهان معرفی کردند، این نکته دست طراحان را برای طراحی صفحه ی نمایش باریک و فوق باریکی که کیفیت تصویر خوبی را به همراه داشت، باز گذاشت. این در حالیست که این مدل تلویزیون های ال جی عمق، طیف رنگ و کنتراست کمتری نسبت به مدل لامپ تصویر دارند، اما از لحاظ مصرف انرژی الکتریکی عملکرد بهتری نسبت به پلاسماها و تلویزیون های لامپ تصویر دارند. تلویزیون های کریستال مایع ال جی هیچ نوری از خود ساطع نمیکنند بلکه از نور پس زمینه برای تولید رنگهای روشن استفاده می نمایند.


 

تلویزیون ال ای دی ال جی

ال ای دی ها همان سری از تلویزیون ها هستند که در حال حاضر کلیه ی مصرف کنندگان را تحت تاثیر خود قرار داده اند. ال ای دی های ال جی نمیتوانند نسبت کنتراستی که تلویزیون های پلاسمای این شرکت تولید میکنند را تولید کنند، اما کیفیت تصویرآنها در مقایسه با پلاسماها بسیار بالاست.

در پایان ممکن است که این سوال پیش بیاید که بالاخره خرید کدامیک بهتر است؟

ال ای دی ،ال سی دی یا تلویزیون پلاسما؟

ما به شما میگوییم که هر سه مناسب است به شرطی که نیاز خود را به خوبی بشناسید، در واقع هر خریدار نیازهای منحصر به فرد خود را دارد، که فراهم شدن این نیاز فقط با یک خرید آگاهانه لذت بخش و مقدور خواهد بود.

منبع: گروه خبری بازار تی وی

0 کالا در لیست مقایسه