راهنمای خرید تلویزیون های سونی

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 31 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 2559
تلویزیون های سونی نیز همانند سایر برندها به دو دسته ی بزرگ ال سی دی ها و پلاسماها طبقه بندی میشوند.

راهنمای خرید تلویزیون های سونی

تلویزیون های سونی نیز همانند سایر برندها به دو دسته ی بزرگ ال سی دی ها و پلاسماها طبقه بندی میشوند.

پیش تر در مورد خواص ال سی دی ها و پلاسماها و تفاوت های بین آنها صحبت نمودیم. اما در اینجا فقط میخواهیم به تحلیل محصولات سونی بپردازیم.

 

پلاسماهای سونی (Sony plasma )

تلویزیون های پلاسمای سونی علاوه بر کنتراست تصویر بالا و به دلیل عمیق نشان دادن رنگ سیاه و زاویه ی دید بهتر، نسبت به تلویزیون های کریستال مایع بهتر عمل میکنند. در واقع سری پلاسمای سونی توانایی تولید رنگ عمیق تر و طبیعی تری را نسبت به سری کریستال مایع دارند. شاید یکی از دلایل محبوبیت تلویزیون های پلاسمای سونی قیمت بسیار مناسب آن نسبت به ال سی دی ها میباشد. شاید در سایزهای کوچک این تفاوت قیمت خیلی به چشم نیاید، اما در صفحه نمایش های بالای 50 اینج تفاوت قیمت را به خوبی میتوان حس کرد.

ال سی دی های کریستال مایع سونی (Sony LCD)

ال سی دی های کریستال مایع سونی، اولین سری از ال سی دی های ارائه شده به بازار را بودند، که کیفیت نمایش به صورت HD را دارا بودند. یکی از برترین مدل ها از این سری تلویزیون های سونی مدل KDL-40EX503 بود که در بازار تلویزیون خوب درخشید. البته این نوع از ال سی دی های سونی مانند هر کمپانی دیگری منسوخ شده است.

 

ال ای دی های سونی (Sony LED)

بعد از ارائه ی همه ی مدل های ال ای دی  و پلاسمای سونی، عرضه ی تلویزیون های 4K این کمپانی نمونه های بی نظیری را معرفی کرد. در واقع سونی با تولید این سری از تلویزیون ها، توانایی خود در تنوع محصولات را بار دیگر به اثبات رساند. این تنوع شامل سایز و کارکردهای متفاوت و متناسب با نیاز هر کاربر میگردد. در کنار همه ی این ها عمق رنگ مشکی موجود در تلویزیون های سونی تا حدی است که نمونه ی آن را شاید در نوع دیگری از تلویزیون نتوان مشاهده کرد، که البته در سری پلاسمای سونی این وضوح و عمق را راحت تر میتوان تشخیص داد.

بطور کلی تلویزیون های 4K سونی با به همراه داشتن، کیفیت روشنایی خوب و عدم وجود سایه یا شکست در تصویر، میتوانند انتخاب خوبی را برای شما رقم بزنند. کنتراست و عمق رنگ مشکی در این تلویزیون ها شما را مطمئن خواهد ساخت که چنین کنتراستی را تاکنون در سایر تلویزیون های سونی ندیده اید. هم چنین مقیاس بالای تصویر در این سری تلویزیون های سونی کیفیت تصویر رابه اندازه ای میرساند که تقریبا برای شما غیر  قابل باور است.

این تلویزیون های رده بالای سونی با به همراه داشتن فناوری حرفه ای X-reality باعث ایجاد فریم های مناسب به هنگام بازی، تماشای فیلم و مسابقات ورزشی میگردند. پردازنده ی بسیار قوی و سریع این سری از تلویزیون های سونی باعث عملکرد سریع این تلویزیون ها نسبت به فرمان های خارجی خواهد شد.

 

در نهایت قابلیت نصب PS3 و PS4 یکی از موارد دیگری است که به قابلیت این تلویزیون ها می افزاید و جالب اینجاست که با ایجاد فریم مناسب برای بازی ها در واحد زمان، نه تنها موجب سرگرمی کودکان بلکه بزرگسالان را نیز مشغول خود خواهد نمود.

نکته ی کلی  که در مورد همه ی محصولات سونی وجود دارد، تفاوت قیمت این محصولات نسبت به هم رده های خود میباشد. کارشناس خبری سونی در این باره اظهار نموده است که زمانیکه یک جنس با کیفیت خریداری میشود باید این تفاوت کیفیت معقول به نظر برسد که در واقع  این تفاوت قیمت ناشی از تفاوت کیفیت میباشد، اگر شما قصد یک خرید مناسب و با کیفیت را دارید، امتحان محصولات شرکت سونی یقینا به شما ضرری نخواهد زد. در پایان این که باز هم مثل همیشه با شناخت نیازهای خود به یک خرید آگاهانه بروید و محصولی را انتخاب نمایید که کلیه ی نیازهای شما را به راحتی برطرف نماید.

منبع: گروه خبری بازار تی وی

0 کالا در لیست مقایسه