برنامه ای برای نابینایان

تاريخ تنظيم: شنبه 25 بهمن ماه 1393 تعداد بازدید 2551
برنامه چشمان من باش Be My Eyes

برنامه چشمان من باش Be My Eyes)) به نابینایان و کم بینایان کمک می کند تا با کمک کلمات اطراف خود را بهتر ببینند!در زندگی روزانه خود به سختی می توان به چشمان خود اعتماد کرد ، پس زمانی که دید ما به طور جدی آسیب ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ تکنولوژی سخت در حال تلاش برای حل بسیاری از مشکلات ، از جمله یافتن بهترین روش برای کمک به افراد نابینا و کم بینا می باشد. برنامه ای جدید به نام   (Be My Eyes) چشمان من باش  به کسانی که قادر نیستند تا با چشمان خود ببینند، این اجازه را می دهد که اطرافشان را با استفاده از کلمات تشخیص دهند.

با کمک این برنامه ، کاربران به طور مستقیم با دوربین خود در اتاق دنبال موضوع یا شیء خاصی می گردند ، و می توانند به راحتی آن را بیایند. داوطلب با کمک یک ویدئو در حال پخش زنده از تصویر مقابل دوربین ، متوجه شی ء می شود. بنابراین اگر شخص کم بینا یا نابینا نیاز داشته باشد که تاریخ کارتن شیر را ببیند، متوجه آن خواهد شد. پس راهی برای رها شدن از آن یا حل مشکلات دیگر را نیز پیدا می کند. برای پیشرفت برنامه می توان از یک داوطلب کمک گرفت. داوطلب کمک خواهد کرد که توضیحات بیشتری از جزئیات  "دیدن " داشته باشیم.

مطالب مرتبط : 5 برنامه عجیب وجود دارد که برای دیدن به نابینایان تعبیه شده است. داوطلبان حاضر می توانند ثبت نام کنند ، پروفایل خود را ایجاد کرده، و سپس شروع به کمک به نابینایان  کنند. داوطلبان نکته هایی را پیدا کرده و مشکلات و نواقص برنامه را اعلام می کنند و برنامه پیشرفت بیشتری خواهد کرد . به این ترتیب به مردمان بیشتری کمک خواهد شد. شبکه داوطلبان همچنین به عنوان نیکوکار خوب به جامعه اجتماعی خدمت می کنند. در عین حال، کسانی که کم بینا هستند به کسانی که واقعا نیاز به کمک دارند از طریق برنامه Be My Eyes در سایت Vimeo نزدیک می شوند. برنامه Be My Eyes به افراد نابینا کمک می کند تا ببینند.

بنیانگذار برنامه ، هانز جورگن وایبرگ در وبسایت شرکت بیان کرد که " Be My Eyes برای من نقطه امیدی است که با کمک کردن به یکدیگر از طریق جامعه آنلاین ، بتوان زندگی روزانه بسیار متفاوتی برای افراد نابینا در سراسر دنیا ایجاد کرد."

مرتبط با نرم افزار : گوشی با صدای سه بعدی به راهنمایی نابینایان کمک می کند.

نگاه گذرایی به این مطلب خواهیم داشت.

این برنامه اختصاصا برای کسانی که نیاز جدی به این برنامه دارند طراحی شده است. البته، کسانی که مشکل بینایی ندارند و در موارد خاص کمکی نیاز داشته باشند، نیز ممکن است از این نرم افزار استفاده کنند . اما هم اکنون، وبسایت Be My Eyes در حال بررسی است که بر اساس میزان بینایی، چه تعداد نفراتی از این خدمات استفاده می کنند. بسیاری از افراد نابینا یا کم بینا از این برنامه استفاده خواهند کرد، و این در حالی است که این برنامه برای بسیاری از افرادی که مشکل بینایی ندارند نیز مورد استفادع قرار خواهد گرفت. تا زمانی که برنامه جدید هست، این امکان وجود دارد که مردم برای دسترسی به کارایی این برنامه کنجکاو باشند. اگرچه بیش از 2500 نفر تا امروز بع پیشرفت این برنامه کمک کرده اند. تاکنون این نرم افزار تنها برای سیستم عامل iOS  وجود دارد، اما نسخه اندروید  آن هم به زودی خواهد آمد، و به خوبی بیشتر زبان ها را پشتیبانی می کند. شما می توانید برنامه Be My Eyes را در App Store بررسی کنید.


0 کالا در لیست مقایسه