راحتی سفر با صندلی های پاناسونیک

تاريخ تنظيم: دوشنبه 27 بهمن ماه 1393 تعداد بازدید 2157
صندلی های مبلی هواپیما ساخت شرکت پاناسونیک

صندلی های مبلی هواپیما ساخت شرکت پاناسونیک با تکنولوژی بالایی که دارند، تجملات و خوش گذرانی را با خود به همراه می آورند!

 

 

در همایش CES  سال 2015، در کنار رونمایی های مورد انتظار پاناسونیک  از کلیه تلویزیون های 4k ، دوربین های فیلمبرداری و دوربین های عکاسی، این بار شرکت از چیزی رونمایی کرد که اصلا انتظارش نمی رفت: صندلی مبلی هواپیمایی 4 تایی. اما این صندلی ها بسیار فراتر از صندلی های معمولی بودند. کسانی که این شانس را داشتند که یک بار روی این صندلی بنشینند و پاهایشان را استراحت دهند در واقع صندلی های هواپیمای نسل بعد، برای کابین طبقه اقتصادی را  تجربه کردند.

سری X  پاناسونیک در قسمت پشت صندلی های چرمی و نرم ، سیستم سرگرمی در پرواز (IFE)  را جاسازی کرده است. درنگاه اول به این صندلی ها ( که پاناسونیک آن را صندلی های Jazz  می نامد) ، مشابه همان صندلی های کابین طبقه اقتصادی می باشند. اما کافیست تا روی یکی از آنها بنشینید و متوجه تفاوت چشمگیر پرواز اخیر خود شوید: صندلی ها مجهز به مانیتورهایی با قابلیت صفحه لمسی به اندازه )13.3 اینچ ) و نور بالا و با زوایای دید عالی هستند. چندین ورودی و خروجی HDMI و USB وجود دارد. صدای با کیفیت بالا از طریق هدفون مغناطیسی یا USB  پخش می شود. و یک پد شارژ نیز موجود است که قابلیت شارژ بی سیم کلیه ابزارهای پشتیبانی شده را دارد و این خود بسیار قابل توجه می باشد.


مدل اخیر سری X  ( در تصویر نشان داده شده است )، که نسخه جدید اصلاح شده و با LCD  صفحه لمسی و پورت USB  می باشد، در بسیاری از خطوط هوایی از جمله United  و  Delta در حال استفاده می باشد.

صندلی Jazz با دارا بودن تکنولوژی بالا، و  طراحی بخش Panasonic Avionics ( دستگاههای خودکار الکترونیکی هواپیمایی پاناسونیک ) و با مشارکت سازنده صندلی فضایی B/E Aerospace ، تجربه بسیار شکفت انگیزی برای مسافرین خواهد بود.

 این خود نتیجه سالها تحقیق، شکست و همکاری با کارخانجات صندلی ، خطوط هوایی و همچنین مطالعه و تحقیق در مورد تغییرات وضعیت نشستن مسافرین است. اما علاوه بر مانیتور، چیزهای دیگری هم هستند که هنوز علنی نشده اند. سیستم IFE  ( سرگرمی در پرواز) در کنار زمینه ارتباطی (NFC)  برای سیستم موبایلی  (به عنوان مثال  سیستم های Apple ) طراحی شده است.

چراغ های مطالعه در پشتی صندلی – بر خلاف جهت پیشانی -  تعبیه شده است تا بدون آزار رساندن به صندلی کناری خود بتوانید آنچه در روبروی شما قرار گرفته را در روشنایی ببینید. مسافرین حتی میتوانند حالت روشنایی برای هر صندلی را به طورمجزا تعیین کنند.  در حال پرواز WIFI با سرعت بالا مجهز به سیستم ماهواره ای Ku-band پاناسونیک موجود می باشد ، که می تواند 99.6 درصد از شبکه های تلویزیونی جهان را به طور پخش زنده  نمایش دهد.

Neil James مدیرعامل بخش فروش و تبلیغات Panasonic Avionics می باشد ، که در همایش CES صندلی های جدید را به نمایش  گذاشت. وی بیان داشت که " داشتن سیستم صندلی با چنین امکانات و ارتباطاتی، باعث خاص بودن آن شده است. با نشستن بر روی آنها حس تجملاتی بودن به آدم دست می دهد. حس می کنید گویا در بخش جلویی هواپیما نشسته اید. " صندلی ها بزرگتر نشده اند ، در حقیقت آنها باریک تر و کوچک تر شدند – اما با این صندلی ها می توانید تجربه پرواز عالی وبا نشاط را داشته باشید. سیستم IFE جدید همچنین مناسب برای مشتریان سبک زندگی موبایلی است.

این صندلی ها اولین بار در همایش محرمانه CEO  سال 2014 ، در کنفرانس سازمان حمل و نقل هوایی (IATA)  و آغاز کار عمومی همایش CES  به طور محرمانه نمایش داده شد.

فواید صندلی های جدید خطوط هوایی به خوبی نمایان است.  صفحه نمایش IFE  نازک تر هستند- بیشتر از 3 پوند وزن ندارند- انها را سبک تر میسازند تا مناسب صندلی های باریکتر باشند. الکترونیک های داخلی همگی در پایه های صندلی مخفی هستند ، که فضای پایین را جهت حمل اثاث زیاد میکند. ساختار صندلی خود از فلز منیزیم ، فیبر کربن، و مواد ترکیبی بوده ، که باعث سبک شدن وزن آن می گردد. وزن عامل بسیار مهمی در خطوط هوایی محسوب می شود (هرچه وزن هواپیما بیشتر باشد، سوخت بیشتری هم مصرف می شود. )

Panasonic Avionics

هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین صندلی با تمام ویژگی های خوب آن را به زودی در هر هواپیمایی بتوان دید. طبق گفته James، شرکت Panasonic Avionics شرکت بازرگانی محسوب می شود و خطوط هوایی هم مشتریان آن به حساب می آیند. هدف تنها این است که شرایط کابین اقتصادی بهتر شود. اما با داشتن چنین هواپیماهایی قطعا میتوان تجربه پرواز بهتری داشت . و همکاری با مشتریان کنونی همچون Delta, United و  Americanخوشایند بوده و با دیگر شرکتها نیز همین طور خواهد بود.

 

0 کالا در لیست مقایسه