دوربین فیلمبرداری مدار بسته Simplicam ArcSoft

تاريخ تنظيم: سه شنبه 28 بهمن ماه 1393 تعداد بازدید 1674
دوربین فیلمبرداری مدار بسته ای که به مجرمان اجازه نزدیک شدن به حریم شما را نمی دهد.

دوربین فیلمبرداری مدار بسته Simplicam ArcSoft  

 این جمله را بسیار شنیده ایم: "من هیچ وقتی چهره ای یادم نمی رود." این جمله برای افرادی که حافظه عالی در تشخیص چهره دارند، صدق می کند. این افراد حتی اگر کسی را در طول سال ها ندیده باشند، به راحتی تشخیص می دهند. حتی اگر پسر بچه ای بوده باشد، که اکنون مردی بزرگسال شده است. مدتهاست که تکنولوژی در تلاش است تا از این پدیده استفاده نماید. دانشمندان در لندن، در زمان شورش سال 2011 ، روی این امر بسیار تلاش کردند. هم اکنون ArcSoft تشخیص چهره را همراه با دوربین مداربسته Simplicam در منزل شما به ارمغان می آورد. اولین و مهم ترین اصل دوربین های امنیتی منزل این است که آسودگی خاطر و حس امنیت را منتقل می کنند. ویژگی تشخیص چهره آن، این قابلیت را دارد که زمانی که فرد غریبه ای وارد منزل شما شد، بلافاصله به شما هشدار داده می شود.

 

 

دوربینی ساده

دوربین مداربسته Simplicam دوربینی کوچک و بسیار سبک  بوده و تنها اندازه یه فنجان قهوه به علاوه یک نوار استیل نقره ای رنگ در دور آن می باشد. این دوربین قابلیت چرخش به سمت بالا و پایین را دارد، که به شما این اجازه را می دهد تا بهترین زاویه فیلمبرداری را انتخاب کنید. با استفاده از طول سیم بلند USB  آن که 10 فوت می باشد، می توانید آن را در محلی قرار دهید که کمتر به چشم بیاید و تجهیزات بالای دیوار آن نیز درون جعبه ای مخفی می شود.


 


ArcSoft
تکنولوژی تشخیص چهره را به منزل شما می آورد

این دوربین مداربسته Simplicam با سیستم iOS  و آندروید کار می کند ، اما غیر از آن شما می توانید کابل USB  را به کامپیوتر متصل کرده و از آن استفاده کنید. دسترسی به ویدئو ها و مسیرها از طریق نرم افزار به سادگی قابل اجرا است. طبق ادعای ArcSoft تنها سه دقیقه زمان لازم است  که setup تنظیم شود ، اما حدود شش تا هفت دقیقه طول می کشد که نرم افزار Closeli دانلود شود.

این دستگاه دارای  تنظیمات بی شماری است.  شما می توانید اعلان های صدا و حرکت را از طریق push ، ایمیل یا هر نوع هشداری که ترجیح می دهید، دریافت کنید و زمان خاموش شدن دوربین را با برنامه قبلی تنظیم کنید. البته اکثر مردم جهت مسائل امنیتی، زمانی که به منزل می رسند آن را خاموش می کنند. 

با توجه به تشخیص صدا و حرکت اکثر دوربین های امنیتی و هشدارهای مداوم آن ها، مشکلات بسیاری رخ می دهد. از جمله اینکه حتی با تکان خوردن دم یک گربه نیز هشدار آن شروع می شود. اما اکنون با قابلیت تشخیص چهره و صدا این هشدار شکل دیگری پیدا کرده است و هشدارهای بی مورد از بین می رود.

 

قابلیت تشخیص چندین چهره

قابلیت تشخیص چهره دوربین Simplicam ، قابلیت تخصیص نیز دارد. یعنی زمانی که چهره ای برایش نا آشنا باشد، برای شما هشداری می فرستد. همچنین می توان تا 10 چهره در آن ذخیره کرد و درنتیجه عکس اعضای خانواده، دوستان خود و حتی پرستار بچه را می توانید در آن ذخیره کنید. یعنی زمانی که چهره های ذخیره شده را ببیند، فیلمبرداری را به طور خودکار متوقف می کند. بنابراین نیازی نیست که فیلم های خصوصی خودتان را پاک کنید. به همین طریق، تنها زمانی که غریبه ای وارد منزل شما شود هشدار به شما ارسال شده و دوربین به طور خودکار فیلمبرداری را آغاز می کند.

بعد از ثبت کردن چهره در این دوربین ، طبق گفته ArcSoft، تقریبا یک هفته زمان لازم است تا بتواند به خوبی چهره شما را در حالتهای مختلف تشخیص دهد. یکی از مشکلات احتمالی، چهره هایی با عینک می باشند که شما می توانید هر دوچهره خود را با دونام متفاوت ثبت کنید. اما این دوربین هنوز مشکلاتی حل نشده دارد. برای مثال زمانی که سرتان پایین است و مشغول کار با تلفن همراه می باشید، چهره شما را تشخیص نمی دهد و هشدار می دهد.

 

نتیجه گیری

با تست کردن این دوربین برخی مشکلات در آن مشاهده شد. برای مثال، برای تست بار اول که هشدار اعلام شد، ایمیلی ارسال نشد ، اما به Outlook address به خوبی هشدار فرستاد و مطلع کرد. در عین حال، صدا و حرکت در مقابل دوربین عملکرد خوبی داشت و زمانی که کابل را قطع کردیم نیز هشدار بلافاصله اعلام شد.

زمانی که ما این دوربین را با Dropcam مقایسه می کنیم، متوجه نقاط قوت و ضعف آن می شویم. دوربین Simplicam کیفیت رزولشن پایین تری دارد، نقطه دید دوربین کمتر می باشد و قابلیت زوم ندارد. اگر به دنبال چیزی هوشمند و متصل با دیگر ابزار هستید simplicam با دیگر ابزارهای متصل به Wi-Fi همگام نمی شود.

در صورتی که simplicam بتواند دقت خود را در تشخیص چهره بالا ببرد، Dropcam باید تلاش خود را برای تغییرات حرفه ای بیشتر کند.

 

0 کالا در لیست مقایسه