خواب بهتری داشته باشید Withings Aura

تاريخ تنظيم: دوشنبه 4 اسفند ماه 1393 تعداد بازدید 2458
Withings Aura کمک میکند تا خواب بهتری داشته باشید.البته اگر با یادآوری قیمت آن در طول شب از خواب بیدار نشوید.

باز نگری Withings Aura

Withings Aura کمک میکند تا خواب بهتری داشته باشید.  البته اگر با یادآوری قیمت آن در طول شب از  خواب بیدار نشوید.یک سوم عمر خود را در خواب به سر می بریم. اما مطالعات بسیاری نشان می دهند که بسیاری از ما از کمیت و کیفیت خواب خود راضی نیستیم. در امریکا ، به علت عدم خواب مناسب رانندگان ،از هر پنج نفر یک نفر تصادف میکند.

بعلاوه ، خواب مناسب شب باعث بهبود سلامتی و روند زندگی می شود. از جمله ریسکهای جدی سلامت در اثر خواب نامناسب، فراموشی و افزایش وزن می باشد که با کمبود خواب این علائم ظاهر می شوند.

 Withings Aura مجهز به سنسورهایی هستند که مسیر خواب را دنبال می کنند و لازم نیست که چیزی پوشیده یا فعال کنید. این دستگاه باتری حالت کار در شب و همچنین ساعت هشدار دهنده دارد. قیمت این محصول 299 دلار می باشد . شاید اول بنظر خیلی گران بنظر برسد اما بعد از گذشت مدتی متوجه کارکرد آن می شوید و ارزش آن برای شما مشخص می شود.

Aura وارد بازار می شود

  دستگاه Aura در سال 2014 در همایش CES  رونمایی شد. اما این محصول تنها در قفسه های فروشگاه ها باقی ماند.

 این دستگاه بدون نیاز به بستن باند دورتادور سر، حالتهای مختلف خواب را در زمان خواب تشخیص می دهد. سنسورهایی در زیر بالشت تعبیه شده است و دستگاه کنارتختی هم دارای لامپ و ساعت هشدار می باشد، که از طریق سازگاری با سیستم iOS  و تبادل اطلاعات به برنامه نصب شده روی گوشی شما کار می کند  . اما متاسفانه این دستگاه با سیستم آندروید سازگاری ندارد.

سنسورهای تختخواب حرکتهای بدن ، چرخه تنفس و ضربان قلب را کنترل می کنند . و دستگاه کنار تخت عوامل محیطی از جمله سر وصدا، نور و دما را می سنجد. طبق ادعای شرکت،  دستگاه با استفاده از اطلاعات دریافتی ، نور و صدا را تغییر میدهد  تا به خوابیدن و بیدارشدن شما کمک کند و  بدینوسیله فرایند آزاد سازی هورمون ملاتونین در بدن شما را تسهیل بخشد.

دستگاه فعالیتهای روزانه شما را دنبال  میکند ، و نشان می دهد که چه مقدار فعالیت های روزانه داشتید و چه خوابی مناسب شما می باشد. عواملی همچون فشار خون نیز در خواب شما تاثیر دارند.

 

خوابیدن با Aura

استرس های زندگی و تکنولوژی مدرن باعث لطمه به خواب شما می شوند.  نور و موبایل و صدای تلویزیون اغلب آزار دهنده هستند.

دکمه بالای دستگاه را فشار دهید تا وارد حالت خواب شوید. در صورت لزوم، دست خود را مقابل دستگاه تکان دهید تا متوجه شدت نور و صدای آن شوید. سپس چشمان خود را ببندید . Aura همچنین با فایل های صوتی درون آن برای شما همانند لالایی عمل میکند . 
 

 

با استمرار خوابیدن با Aura به راحتی به آن عادت می کنید. هرچه بیشتر با آن کار کنید متوجه اهمیت آن در زندگی خود خواهید شد. بعد از گذراندن روزی پر از استرس ، خوابی خوش خواهید داشت.

در عین حال، سنسورهای داخل پد تشک، مقدار زمانی که می خوابید، تعداد دفعاتی که از خواب بیدار می شوید، عمق خواب و چرخه خواب را می سنجد. بر اساس این اطلاعات ، Aura با هشدار ملایم خود با آرامش شما را بیدار میکند و همین امر باعث می شود که در طول روز احساس شادابی بیشتری داشته باشید.

با ویژگی " بیدار شدن ملایم" زمانی که بدن شما آماده است و خواب کافی داشتید بیدار می شوید. Aura همچنین به شما این اجازه را می دهد که زمان بیدار شدن خود را از قبل تعیین کنید. با استفاده از اطلاعات حاصل از این دستگاه، بیست دقیقه مانده به زمان بیدار شدن شما شروع به فعالیت می کند. سپس با روشن کردن ملایم نور و نواختن موسیقی آرام اقدام به بیدار کردن شما می کند. Aura حرکت و ضربان قلب شما را همراه با  دما و نور اتاق دنبال میکند.

البته مشکلاتی هم در بر دارد. مثلا دستگاه را برای خود تنظیم کردم اما دوساعت زودتر زنگ زد و همسرم هم بیدار شد. زیرا تشخیص نمی دهد دستگاه برای شما تنظیم شده است نه هم تختی شما. البته خیلی کم اتفاق افتاد زودتر از زمانی که خودم تمایل داشتم بیدار شوم.

 

299 دلار برای یک شب خواب خوب؟

Aura دستگاهی است که نسبت به سایر دستگاههای مشابه با دقت بیشتری کیفیت خواب شما را می سنجد.به جای در رختخواب ماندن و شمردن گوسفندان از بی خوبی محیطی را فراهم میکند که به راحتی بخوابید. در حال حاضر این بهترین دستگاه در این سبک هست مجبورید مدتی با این دستگاه سپری کنید تا زمانی که شرکت اصلاحات بهتری انجام دهد و پد خواب برای هم تختی شما را نیز معرفی کند.

 

نقاط قوت

اندازه گیری ضربان قلب، حرکت، میزان نور، و دمای اتاق

نور ملایم صفحه LCD  و صدای ملایم برای از خواب بیدار کردن

ملودی های آرام به جای آهنگ های ضربدار و پرهیجان iphone

 

نقاط ضعف

قیمت بالای آن ( 299 دلار) ، در طول شب یاد قیمت آن بیفتید از خواب بیدار می شوید.

دقت کم در دنبال کردن خواب

اطلاعات متناقض

قابل دسترس تنها برای سیستم iOS

0 کالا در لیست مقایسه