خودرو به سبک اپل

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 7 اسفند ماه 1393 تعداد بازدید 3068
Apple به سوی جهان خودرو تغییر جهت می دهد؟ پرده برداری Appleاز طراحی خودرویی که به این زودی نمی توان خریداری کرد.

Apple  به سوی جهان خودرو تغییر جهت می دهد؟

پرده برداری  Appleاز طراحی خودرویی که به این زودی نمی توان خریداری کرد.


 

 
خودرویی از Cupertino؟ خودروی شرکت Apple ؟ خودرویی با سیستم عامل iCar ؟ خدا به خیر بگذراند. با شنیدن خبر بسیاری از منتقدان طعنه های خود را شروع کردند و در مورد حقانیت منابع خبر سوال میکنند. اما با ادعای شرکت  خودروسازی الکتریکی Bloomberg منبی بر اینکه این خودرو سال 2020 وارد بازار خواهد شد ، بسیاری از شبهات از بین رفت. شرکت Apple  امیدوارانه شباهتهایی را از خودروی الکتریکی Tesla  و  Elon Musk برداشته است.

با باور این منابع، باید قبول کنیم که شرکت اپل قرار است خودرو تولید کند. شروع تولید خودرو از سوی این شرکت همانند بازی پول سازی خواهد بود. و تا جایی که ما می دانیم، اپل پول هنگفتی در اندوخته ذخایر خود دارد، و طبق گزارشات، اپل از یک شبکه اینترنتی خود تنها 18 میلیون دلار بدست می آورد. اگر شرکتی این میزان دارایی را داشته باشد، می تواند تمام نیازهای مردم را بر آورده کند. طبق گزارشات اخیر Mac،  کلید اجرایی اپل، از شرکت Mercedes-Benz و بخش های سازنده آن شرکتها Tesla ، سازنده سیستم های A123 و ECMO Gears را به تفصیل کرایه کرده  است.

با در نظر گرفتن این مسائل، تاریخ افتتاح این خودرو که برای سال 2020 در نظر گرفته شده است، بنظر متحیر کننده ، اما تقریبا منطقی می باشد.

در عوض، با ورود خودروی خاص اپل به بازار ، همچون بسیاری از محصولات قبلی خود ، ممکن است فروش دیگر خودروها را متحول سازد، اما لزوما با طراحی و اجرای آن انقلابی برای جهان خودروسازی ایجاد نخواهد کرد. صراحتا، اپل شکل اصلی طراحی ماشین ها یا سرعت آنها را تغییر خواهد داد. اگرچه، این خود مسئله ای دیگر برای بحث می باشد.

در عوض، اگر قرار باشد اپل خودرویی هوشمند وارد عرصه  بازار کند ، اولین شرکت سهامی خودروی اپل در جهان راه می افتد. سپس به لطف شرکت اپل، تحولی بزرگ در صنعت خودرو سازی ایجاد شده و آن را از این رو به آن رو می کند.

فروشندگان بازار

اپل در حال بررسی بازار فروش خود است تا این خودرو ها به طور مستقیم فروخته شود و از طریق دلالان به فروش نرسید. جهت دستیابی به این هدف، اپل در تلاش است تا از برنامه ریزی های فروش شرکت  Tesla و Elon Musk  بهره بگیرد. قبل از ورود خودرو به بازار قطعا باید تمامی موارد را در نظر گرفت.

اولین مسئله این است، خودرو تا تاریخ مذکور قابل فروش نمی باشد اما با سهیم شدن سهم خودرو ، قدرت برند Apple را در دست میگیرند. دومین مسئله این است که،  این مسیری که اپل میخواهد طی کند تا بحال طی نشده است و تمام آن متعلق به اپل است. و از همه مهم تر، تنها راه تحقق آن برای دستیابی به این امر، نامگذاری مارک ماندگار شرکت اپل برای صنعت خودرو است.

اما بنظر می رسد که هیچ شرکتی نمی خواهد اولین  کسی  باشد که این اصل سهیم شدن در تولید این خودروی عجیب را بپذیرد. اگرچه، سهیم شدن دیگر شرکتهای خودرو اجتناب ناپذیر است زیرا به وضوح میتوان متوجه این امر شد که در دنیای امروز مردم دنبال تنوع هستند و قطعا از داشتن خودروهای یک شکل خسته خواهند شد.

سازندگان خودروهایی همچون Audi و Ford بیان کردند که مخالف سهیم شدن با این شرکت هستند. آنها بر این باور هستند که تمرکز خود برای تولید خودروهای بیشتر قرار دهند تا به سود بالاتری دست یابند.

برای سهیم شدن با این شرکت، جرقه ای لازم است . به لطف مبلغ هنگفت سرمایه  و گذشته این شرکت به عنوان مبدل عظیم در صنعت،در آینده بزرگترین تهدید صنعت خودرو به شمار می رود.

0 کالا در لیست مقایسه