سنسور دمایی

تاريخ تنظيم: شنبه 9 اسفند ماه 1393 تعداد بازدید 3163
زمانیکه به زمین افتادید و نمی توانید بلند شوید، سنسور دمایی منزل هشدار می دهند.

 

زمانیکه به زمین افتادید و نمی توانید بلند شوید،  سنسور دمایی منزل هشدار می دهند.
 

این جمله قدیمی را به یاد دارید که " من پهن زمین شدم و نمی توانم بلند شوم " ؟

اکنون  دستگاهی ساخته شده تا به افراد مسنی که داروهای اورژانسی مصرف می کنند کمک کند. با افزایش سن ، بیشتر مردم نگران سلامتی والدین و پدربزرگ مادربزرگ خود هستند.

قطعا باید تعادلی بین کنترل کردن و محیط خصوصی افراد وجود داشته باشد. شرکتی به نام Xetal، با ارائه محصول جدید خود، بر این باور است که این بهترین روش برای مراقب از دیگران محسوب می شود. نام تجاری محصول را @home نامیده است. فرایند این سیستم از طریق سنسورهایی دمایی که با باتری کار میکنند ، بوده و تشخیص می دهند که چه تعداد افرادی باید در اتاق حضور داشته باشند و دارند.

فعالیت این دستگاه تا حدود 12 فوت صحیح بوده و می تواند فردی را که کنار گاز ایستاده یک گربه، یا یک رادیاتور را تشخیص دهد.

این دستگاه با سنسورهای چرخشی خود کاربردی متفاوت با دوربین های امنیتی دارند. اگرچه، کنترل کننده @home به کاربران این اجازه را میدهد تا وقایع را تنظیم کنند تا زمانی که کودکی از تختخواب خود بیرون می آید، شخصی روی زمین دراز کشیده یا ورود شخصی به منزل زمانی که قرار نیست کسی در منزل باشد، را به تلفن همراه شما اعلام کند.

سازندگان امید دارند که @home بتواند با سیستم (IFTTT) به طور کاربردی سازگاری داشته باشد و امکان طراحی و تعبیه سنسورهای قوی تر را داشته باشد.

اگرچه ، Xetal  در حال تست محصولات خود می باشد  تا  در زمینه پرستاری خانه ها و بیمارستان ها از آن استفاده کند. همچنین از آن می توان برای امنیت کودکانی  که در خواب راه می روند یا افراد مسنی که مستعد سانحه هستند، استفاده کرد.

شرکت می گوید تکنولوژی سنسور حرارتی آماده ارائه به بازار است اما هنوز در حال بررسی سیستم سخت افزار و نرم افزار کنترلی آن می باشد. شرکت بر این باور است که تا ماه دسامبر ابزارهایی متفاوت را به آن اضافه کند.

 


0 کالا در لیست مقایسه