لنزهای تلسکوپی

تاريخ تنظيم: پنجشنبه 14 اسفند ماه 1393 تعداد بازدید 2902
لنزهای تماسی چشم که با چند بار پلک زدن به تلسکوپ تبدیل شده و دید شما را تا 2.8 برابر بزرگتر می کنند.

لنزهای تماسی چشم که با چند بار پلک زدن به تلسکوپ تبدیل شده و دید شما را تا 2.8 برابر بزرگتر می کنند.


 

 

* به لطف تلاش سخت محققان سوئیسی  ، نوعی لنزهای تماسی اختراع شده اند که به شما توانایی زوم یا بزرگنمایی  را میدهد. این لنزها دارای یک تلسکوپ بسیار نازک درون یک لنز تماسی ضخیم 1.55 میلیمتری و همچنین دارای آینه های کوچکی درون این لنزها می باشند. قبل از اینکه تصویر وارد چشمان شما شود به آرامی عکس گرفته ، سایز اشیا را افزایش می دهد و دید شما را تا 2.8 برابر بزرگتر می کند. کانال های هوایی کوچک ( با پهنای 0.1 ) امکان اکسیژن رسانی را به سطح چشم فراهم کرده است. در نتیجه استفاده از آن  برای زندگی روزانه راحت می باشد و باعث خستگی کمتر می شود. البته این لنزها هنوز برای استفاده جهانی مردم عادی آماده نشده است.

* اولین نسل این لنزهای بزرگ کننده مختص افراد مسن بود که به علت کهولت سن دارای دید تاری بودند. ماده اولیه آنها  پلیمر گازی نشت ناپذیر بود که امکان اکسیژن رسانی نداشت و بزرگنمایی همیشه فعال می بود . تنها  راه غیر فعال کردن این نوع دید، خارج کردن لنزها از مردمک چشم بود. پس لنزهای قدیم برای استفاده راحت نبودند.

* محققان همچنین یک جفت عینک اختراع کردند که به کاربران این  اجازه را میدهد تا با چشمک زدن چشم راست دید شما بزرگ شود و با چشمک زدن چشم چپ به حالت عادی بازگردید. این حالت باعث دوام بیشتر لنزها برای افراد مسن شده، و همچنین امکان بزرگنمایی برای افراد عادی می باشد. 

0 کالا در لیست مقایسه