ساعتهای هشدار با بلندگوی پارامتری

تاريخ تنظيم: شنبه 29 فروردین ماه 1394 تعداد بازدید 1676
ساعت هشدار جالبی که از بلندگوهای پارامتری برای بیدار کردن شما استفاده می کند

ساعت هشدار جالبی که از بلندگوهای پارامتری برای بیدار کردن شما استفاده می کند ، بدون اینکه مزاحم کنار تختی شما شود.
بشر ساعتهایی را  استادانه و هوشمندانه علیه دیر از خواب بیدار شدن اختراع کرده است . ساعتهایی که نورهای بیدار باش را باتوجه به کنترل چرخه خواب شما روشن کرده و صدای بوق الکترونیکی آن زمانی خاموش می شود که شما کاملا بیدار شوید. اما تمامی ساعتها یک مشکل عمده و مشترک دارند . آن هم این است که یک ساعت برای چندین کاربر به طور مجزا طراحی نشده اند.

با  صدای زنگ ساعت فرد کناری شما نیز چاره ای جز بیدار شدن ندارد.

اما این هفته در Kickstarter نوعی ساعت معرفی شده است که به طور هوشمند کاربر را تعیین می کند و برای بیدار کردن وی به شخص کناری آزاری وارد نمی شود.

طرز کا رآن به این صورت می باشد: زمانی که دستگاه را بالای دیوار اتاق نصب می کنید سنسورهای دمایی اینفرارد و نرم افزار جستجوی بدن خاص برای تشخیص جایی که هرکسی دراز کشیده است ( بدون مراقبت دوربینی) شروع به کار میکند. زمانی که وقت بیدار کردن کسی باشد ، هدف به آرامی شروع می شود ، به سمت فرد میچرخد و نور و صدا را به طور مستقیم به سمت صورت وی متصاعد می کند.

جهت عدم آزار رساندن به شخص دیگری که کنار شما خوابیده، از یک دستگاه بلندگوی پارامتری توانا برای تمرکز صدا در یک شعاع محدود استفاده می شود. اگر بیدار کردن شما مدنظر باشد شما صدا را بلند و واضح خواهید شنید ، اما اگر شما بیرون از این شعاع قرار داشته باشید صدا کاملا محو خواهد بود.

با این تکنیک پیش بینی می شود سایر ویژگی های سخت افزاری به این سبک ساعتها اضافه شود. با استفاده از به برنامه ریزی های هوشمند می توان الگوهای خواب را باتوجه به حرکت چشم در خواب عمیق مسیر یابی کرد سپس با یک اشاره شما از خوابی عمیق بیرون می آیید.

این ساعتها در Kickstarter 250 دلار به فروش می رشد. اما اگر همه چیز خوب پیش رود اولین بار آن در ماه سپتامبر وارد بازار می شود.


0 کالا در لیست مقایسه