صفحه نمایش های کوچک 4K

تاريخ تنظيم: یکشنبه 30 فروردین ماه 1394 تعداد بازدید 1805
تلفن همراه با یک صفحه نمایش با رزولشن 4k UHD

 


چه بخواهید چه نخواهید، تلفن همراه بعدی شما یک صفحه نمایش با رزولشن 4k UHD خواهد داشت.

 


 

طی خبری که گزارشگران تهیه کرده اند شرکت تلویزیونی SHARP آماده تولید یک صفحه نمایش لمسی 5.5 اینچی IGZO  با رزولشن 2.160 * 3.840 در سال آینده خواهد بود، به این معنا که این دستگاهها تا قبل از سال 2016 وارد بازار خواهند شد. در نتیجه تلفن همراهی که در جیب شما قرار دارد  ، می تواند با تلویزیون 4K اتاق پذیرایی شما پیکسل به پیکسل مطابقت داشته باشد.

در حال حاضر به نظر نمی رسد بیانیه رسمی از طرف SHARP  در این زمینه اعلام شده باشد . در ابتدا گزارشات از طریق گوینده تلویزیون شبکه NHK  ژاپن در 10 آوریل ، اما با اطلاعات کم شروع شد. از آن پس، برخی تصاویر از معرفی SHARP  بر روی پنل توسط TechBlog.gr ، مشروط بر مشخصات و جزئیات بیشتر منتشر شد.

صفحه نمایش 2.160 * 3.840 ( که به طور فنی یک صفحه نمایش با رزولشن UHD  می باشد ، تا یک صفحه نمایش کامل 4K با  شمارش پیکسل 2.160 * 4.096) ظاهرا تراکم پیکسلی 806 ppi  خواهد داشت. برای آنکه آن را در خطور فکری قرار دهیم و متوجه شوید، LG G3 را مقایسه می کنیم که 5.5 اینچی بوده و 1.440 * 2.160 پیکسل و دارای تراکم پیکسلی 538 ppi  می باشد و Galaxy S6  با 5.1 اینچ که در هر اینچ 577 پیکسل دارد. صفحه نمایش های SHARP IGZO  برای مصرف کم انرژی ، تصاویر بادقت و طراحی  بدون حاشیه شناخته شده است.

چه موقع صفحه نمایش های 4K  SHARP IGZO  رونمایی می شوند؟ شرکت های تلفن های هوشمند چینی ظاهرا در لیست اولین ها قرار دارند،  و به این معنا که هر شرکتی از Huawei  تا Xiaomi  می تواند باشد ، اما باید از SHARP  نیز انتظار داشته باشیم که خودش از یکی از پنل ها در تلفن های هوشمند آینده استفاده کند.

 چرا ما این صفحه نمایش ها را می خواهیم؟ در آینده نه چندان دور تنها تلویزیون های رزولشن 4k  بیشتر عمومی خواهند شد، و تلفن های هوشمندی که بتواند  فیلم هایی با کیفیت 4k  بگیرند برای این صفحه نمایش های جدید یکی از منابع اولیه محتوا به حساب می آیند. این مفهوم برای صفحه نمایش تلفن همراه که قادر باشد آن ویدئوها را به درستی همتا سازی کند ، ایجاد می شود.

این اولین بار نیست که sharp  در مورد کوچکی تصویر ، تراکم بالای پیکسل صفحه نمایش صحبت کرده است. در ماه نوامبر سال گذشته از یک صفحه نمایش 4.1 اینچی با رزولشن 1.600 *  2.560 پیکسل با تراکم پیکسلی 736 ppi  نیز پرده برداری کرد.


0 کالا در لیست مقایسه