تکنولوژی ساعت هوشمند سلول سرطانی

تاريخ تنظيم: یکشنبه 3 خرداد ماه 1394 تعداد بازدید 1497
تا پنج سال آینده دستبندی وارد بازار می شود که می تواند سلولهای سرطانی را پیدا کند.

تا پنج سال آینده دستبندی وارد بازار می شود که می تواند سلولهای سرطانی را پیدا کند.


این روزها پیدا کردن یک دستبند هوشمند که هرکاری از جمله اندازه گیری ضربان قلب، شمارش قدم ها و ... را انجام دهد ، کار سختی نیست . اما پیدا کردن سلول های سرطانی کاری نیست که هر دستگاهی بتواند انجام دهد. تا چند سال آینده با تلاش Google وضع تغییر خواهد کرد.

طبق گزارش MDT ، Google  به طور انحصاری موفق شده است دستبندی اختراع کند که قابلیت یافتن سلول های سرطانی را دارد. این ابزار در راستای داروهای ساخته Google  می باشد که ذرات نانو مغناطیسی دارند. در واقع، این دستگاه یک میدان مغناطیسی برای جمع آوری ذرات نانو دارد که با هدف یافتن سلول های سرطانی می باشد.

به طور دقیق تر، سلول های نشان شده از طریق ذرات نانو در خون در کنار هم جمع می شوند. در نظریه، این ذرات نانو این قالیت را دارند که به طور انتخابی سلول هایی را که به بدن آسیب می زنند را محصور نماید. در این حالت، سلول های هدف گذاری شده می توانند همان سلول های سرطانی باشند. این دستبند ها همچنین می توانند انرژی تولید نمایند و آن را به رگهای خونی برسانند. سلول های هدف گذاری شده می توانند طی این فرایند تشخیص داده شوند یا از بین بروند.

اگرچه، احتمالا، دستبند بیشتر شبیه به یک یابنده عمل می کند تا یک نابودگر سلول سرطانی. Google می گوید این دستگاه هنوز پنج سال زمان نیاز دارد تا به تاییدیه سازمان غذا و داروی FDA  کشور امریکا برسد.


اگرچه در حد نظریه است اما بنظر می رسد سلول های دیگر مخرب را نیز همچون HIV  تشخیص دهد. اساسا هر بیماری یا سلول غیر عادی با این دستگاه درمان می شود. این احتمالات تقریبا پایان نیافتنی هستند. این حقیقت بسیار منحصر بفرد می باشد اما احتمال کلی در مورد این دستگاه، هم اکنون تنها در حد یک رویا می باشد.0 کالا در لیست مقایسه