بهترین تلویزیون 2015

تاريخ تنظيم: سه شنبه 5 خرداد ماه 1394 تعداد بازدید 4856
معرفی بهترین تلویزیون های HD و 4K

بهترین تلویزیون 2015:

چه تلویزیونی بخریم؟

اینجا  به معرفی بهترین تلویزیون های HD و 4K  برای هرنوع بودجه ای می پردازیم.


بهترین تکنولوژی تلویزیون چیست؟ بهترین تلویزیون LCD کدام است؟ بهترین سایز صفحه نمایش در اتاق نشیمن شما کدام است؟ تفاوت بین تلویزیون های LCD  و LED  چیست؟

پاسخ ها همیشه مشخص نیست. در حقیقت، خرید یک تلویزیون جدید می تواند بسیار استرس آور باشد حتی برای کسانی که تکنولوژی ها را به خوبی درک می کنند. امروزه مارکهای بسیار مختلفی در بازار می بینیم که دارای ویژگی های بسیار، سایزها و صفحه نمایش مختلف، رنگها ، تکنولوژی ها و سلیقه های بسیاری می باشد که باید از میان این همه تنوع،  تلویزیون خود را انتخاب نماییم.

کدام یک برای شما، خانواده شما و و فضای پذیرایی شما مناسب می باشد؟ در این راهنمایی، هر چیزی را که در مورد خرید تلویزیون نیاز دارید را به شما توضیح می دهیم.

چه تلویزیون هایی در بازار وجود دارد؟

صفحه نمایش بسیاری وارد بازار می شود که همه به شیوه های مختلفی کار میکنند اما در نهایت نتیجه یکسانی تولید میکنند. هر تکنولوژی قدرت و ضعف های خاص خود را دارد اینجا به بررسی اصول اساسی خواهیم پرداخت.

تلویزیون LCD: CCFL  

تاکنون تمامی تلویزیون های LCD  دارای تکنولوژی پخش نور از پشت صفحه (backlit)  و لامپ هایCCFL  (کاتد سرد فلورسنت ) بودند. این تکنولوژی قدیمی اکنون در مدل تلویزیون های گرانتر LCD  با روش مافوق LED  جایگزین شده است، اما هنوز در بعضی ازمدل های ارزانتر به عنوان استاندارد استفاده می شود.

تلویزیون LED : LED  مستقیم

 این صفحه نمایش ها با آرایش مرتب LED  ها دارای پخش نور از پشت صفحه (دیودهای حذف نور) مستقیم پشت صفحه نمایش می باشد. بدین وسیله نقاط تیره تصویر متمرکزتر می شود و کانترست را بهبود میدهد.  تلویزیون های LED  قدرت بیشتر و طیف نوری بالاتر نسبت به دستگاههای CCFL دارند.

به دلیل استفاده تعداد بالای LED  ها و قیمت بالای آن،  تلویزیون های Direct LED  توسط LED  گوشه ای نور پردازی می شود.

تلویزیون LED : LED  گوشه ای
در این تلویزیون ها، LED  های نور در طول گوشه های پنل نصب شدند.بدین ترتیب کانترست بالاتری نسبت به DDFL  ایجاد می شود. اما کیفیت تصویر مانند تلویزیون های LED  پخش نور مستقیم یا DIRECT LED  نمی باشد. اگرچه، بدلیل ارزان تر بودن ، این تکنولوژی در بیشتر تلویزیون های LED  استفاده می شود.

تلویزیون OLED

تلویزیون OLED  پخش نور از پشت صفحه ( دیودهای حذف نوری ارگانیک) باعث جاری شدن جریان الکتریک از طریق نوار فیلم درخشان الکتریکی می باشد. این روش رنگهای بهتر و کانترست بالاتر را تولید کرده و همچنین صفحه نمایش بسیار نازک و انعطاف پذیری را ایجاد می نماید.. این تکنولوژی نهایی صفحه نمایش می باشد که در سال 2014 وارد بازار شد.

تلویزیون پلاسما

PDP  (پنل صفحه نمایش پلاسما ) تلویزیون ها، از پنل های شیشه ای که شامل میلیون ها سلول های کوچک پر شده از ترکیب گازهای راکد می باشد، استقاده می کنند. الکتریسیته گازها را تحریک کرده و باعث می شود پیکسل های در طول صفحه نمایش را روشن نمایند. پلاسما، شاید در مورد دقت رنگ و کانترست نسبت به LCD  برتری داشته باشد، اما تنها در مدلهای  بزرگ یعنی بالای 42 اینچ مناسب می باشد . البته امروزه بسیاری از شرکتها از تولید آن دست کشیده اند.

تلویزیون صفحه خمیده

امروزه بسیاری از سازندگان معروف در حال ساخت تلویزیون هایی می باشند که صفحه ای خمیده دارند. اما برعکس تلویزیون های قدیمی CRT ، تلویزیون خمیده به سمت داخل خمیدگی دارد  تا به سمت بیرون . این امر باعث می شود تا هر پیکسل از چشمان شما دارای مسافت مساوی باشد، و تصویر رضایت بخش تری تولید نماید. اگرچه، اشکالات بسیاری برای این نوع صفحه نمایش وجود دارد، عمده ترین آن ، این است که اگر از صفحه نمایش دور بنشینید ، خمیدگی از یک طرف ( بیشتر از 40 درجه یا بیشتر) شروع به اثر گذاری  برتصویر هندسی می نماید و باعث می شود محتوای واقعی تصویر به صورت کوچک تر نمایش داده شود و مرکز تصویر را فشرده می کند.

 

0 کالا در لیست مقایسه