تلویزیونهای HD یا Ultra HD و 4K

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 6 خرداد ماه 1394 تعداد بازدید 2091
چه رزولشنی باید انتخاب نماییم؟


چه رزولشنی باید انتخاب نماییم؟


HD

تلویزیون های HD  با دو رزولشن مختلف وجود دارند. تلویزیون های HD  قادر به نمایش تصویر با حداقل کیفیت 720 پیکسل می باشند، و معمولا رزولشن صفحه نمایش 768x 1366 پیکسل را دارند. تلویزیون های full HD  که رزولشن بالاتر 1080x1920 پیکسل دارند. شدیدا توصیه می شود این روزها کمتر از full HD  تلویزیونی انتخاب نکنید.


مافوق
HD  یا Ultra HD  و 4K

 رزولشن تلویزیون مافوق HD  دقیقا 4 برابر بیشتر از full HD  می باشد یعنی 2160x 3840 پیکسل می باشد. به این معنا که تصویر با کیفیت و جزئیات بیشتری نمایش داده می شود و محتوای نمایش نیازمند پهنای باند و فضای ذخیره بیشتری می باشد. تلویزیون های 4K  فیلم ها را از کیفیت HD  به Ultra HD  می رساند اما هنوز فیلم هایی با کیفیت 4K  به ندرت پیدا می شود.


چه نوع تیونری انتخاب نماییم؟

تلویزیون ها به دو نوع تیونر تقسیم می شوند:

DVB-T2 (freeview HD) و DVB-S ( freesat HD) . برخی از تلویزیون ها مانند اکثر تلویزیون های پاناسونیک هر دو تیونر را درون خود دارند اما اکثر تلویزیون های دیگر ندارند. بنابراین کدام یک انتخاب بهتری است؟


Freeview HD

Freeview  جانشین طبیعی برای سیگنال آنالوگ تلویزیون قدیمی می باشد، با استفاده از آنتن های هوایی به روش سنتی و قدیمی استفاده می شد. تصمیم شما برای انتخاب تیونر بستگی به این دارد که روی پشت بام خود چه نوع وسیله ای برای دریافت نصب کرده باشید. اگر تنها یک آنتن هوایی اشته باشید، Freeview  انتخاب مناسبی می باشد. اما اگر برای اتاق دوم خود دنبال تلویزیون هستید یک آنتن قابل حمل نیز می توانید استفاده کنید که در این صورت مجددا Freeview  انتخاب مناسبی خواهد بود.


Freesat HD

Freesat بسیار شبیه به Freeview  می باشد زیرا هر دو رو به آسمان تنظیم می شوند، اما تفاوت آن در نوع دریافت از طریق دیش ماهواره ای آن می باشد. Freesat  از ماهواره هایی همچون Sky-HD  و Astra/ Eutelsat  استفاده می کند و در جهت 28.2 شرقی قرار می گیرد. به این معنا که اگر شما یک دیش به سمت آسمان قرار دهید بدون تکان دادن آن می توانید به یک تلویزیون Freesat  متصل نمایید و از آن استفاده کنید. Freesat HD  برای تلویزیون های بزرگ اتاق نشیمن ایده آل می باشد، زیرا مشکلات سیگنالی کمتری دارد و همچنین انتخاب کانال های بیشتری را هم در کیفیت استاندارد SD  و هم در کیفیت بالای HD  در اختیار شما قرار میدهد. احتمالا اولین برنامه های 4K نیز از طریق این کانال ها آغاز می شوند.


0 کالا در لیست مقایسه