راهنمای خرید تلویزیون

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 10 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 2587
چطور یک تلویزیون بخریم


راهنمای خرید تلویزیون:

چطور یک تلویزیون بخریم


 تا چند وقت پیش خرید تلویزیون صفحه تخت HDTV  بسیار آسانتر بود. انتخاب تنها بین LCD  و پلاسما و کیفیت 720 پیکسلی و 1080 پیکسلی بود و اندازه سایز آن که مطابق با اندازه اتاق شما باشد.

این روزها انتخاب بسیار گسترده تر شده است، کیفیت تصویر به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است ، در کنار آن تکنولوژی ها پیشرفته جدید که انتخاب را چندین برابر سخت تر می کنند. بین تلویزیون دو بعدی و سه بعدی LED , SMART TVو UHD, OLED انتخاب ما نیاز به بررسی بسیاری دارد.

تلویزیون سه بعدی بهتر است یا دو بعدی

برای اکثر خریداران تلویزیون تلویزیون دو بعدی  خوشایندتر است. هنوز نوع نمایش سه بعدی برای اکثریت مردم خیلی مورد اهمیت قرار نگرفته است.  در کل تلویزیون های سه بعدی به دو دسته تقسیم می شوند که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

سه بعدی غیر فعال

در برخی از تلویزیون های LCD  ، سه بعدی غیر فعال بسیار مشابه به آنچه است که شما در سینمای خانگی تجربه می کنید. دو تصویر به طور همزمان در صفحه نمایش ظاهر می شوند ، زمانی که شیشه های پلاریزه شده تصویر صحیح را برای چشمان شما فیلتر می کنند و تصویر سه بعدی را ایجاد می نمایند. اگرچه  با اینکه دو تصویر رزولشن نمایش یکسان را به اشتراک می گذارند اما هر چشم نیمی از از رزولشن کامل در دسترس را می بیند. اگر از زاویه مثبت به این امر بنگریم متوجه می شویم که عینک های غیرفعال در مقایسه با عینک های فعال قیمت بسیار ارزان تری دارند و در نتیجه شما به راحتی قادر هستید تا برای دیگر بینندگان نیز عینک خریداری کنید.

 سه بعدی فعال

عینک های سه بعدی فعال از باتری و انرژی  لنزهای LCD  برای مسدود کردن زاویه دید هر چشم در سازگاری با تلویزیون و تصاویر چشم راست و چپ استفاده می نمایند که در نتیجه تصویر سه بعدی در برابر چشمان شما ایجاد می کند.  هر چشم رزولشن کامل 1080 پیکسل فریم را می بیند ، در نتیجه  سه بعدی فعال به طور ذاتی رزولشن بالاتری نسبت به سه بعدی غیر فعال دارد. توجه داشته باشید که صفحه نمایش پلاسما  با توجه به تکنولوژی تصویر آن ، تنها قادر است از سه بعدی فعال استفاده نماید. اگرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند که تصویر سه بعدی فعال تلویزیون پلاسما اثر واقع بینانه تری دارد و بدلیل عمق بالاتر تصویر شبح های بیرون زده از تصویر کمتر و لکه های تیره تصویر حرکتی کمتر می باشد

 


0 کالا در لیست مقایسه