تلویزیون های باریک نسبت به تلویزیون های CRT

تاريخ تنظيم: یکشنبه 14 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 1896
آیا تلویزیون های باریک نسبت به تلویزیون های CRT شکننده تر هستند؟


آیا تلویزیون های باریک نسبت به تلویزیون های
CRT  شکننده تر هستند؟ 


در این تصویر متوجه می شوید که لامپ شیشه  ای تلویزیون های CRT  چقدر است.

پیشرفت تکنولوژی در زمینه تلویزیون بسیار چشمگیر بوده است. تلویزیون هایی با لامپ های کاتد اشعه ray  که CRT  نامیده می شوند ، عیب بزرگی داشتند، هرچقدر صفحه نمایش تلویزیون بزرگتر می شدند حجم خود تلویزیون نیز بزرگ تر می شد.

اگر تلویزیونی با صفحه نمایش 30 اینچی یا بزرگتر می خواستید ، دو نفر نیاز بود تا تلویزیون را در طول اتاق حمل کنند.

به چه دلیل تا این حد بزرگ هستند؟ تلویزیون CRT  درون خود یک فضای خالی دارد، بنابراین شیشه نیاز به مقاومت در برابر فشار اتمسفر در برابر سطح صفحه نمایش دارد. هر چقدر صفحه نمایش بزرگتر باشد، سطح آن بیشتر، فشار بیشتر، و هر چقدر صفحه نمایش در برابر فشار بیشتر مقاومت کند، شیشه آن ضخیم تر می باشد.

تلویزیون های CRT   بسیار بزرگ هستند به این دلیل که توپهای الکترون که الکترون ها را درون صفحه نمایش می افروزند نیاز به زاویه مطمئن برای درست کار کردن دارند. در یک صفحه نمایش بزرگ، توپها باید فاصله بیشتری از یکدیگر داشته باشند تا به زاویه در گوشه های بیرونی تصویر دست پیدا کنند.

 امروزه، تلویزیون هایLCD و پلاسما و دیگر تلویزیون های باریک با کیفیت بالا ، نه تنهاکیفیت تصویر بالاتری نسبت به CRT  دارند ، بلکه کوچکتر بوده و وزن کمتری نیز دارند. اما برخی عومال وجود دارد که این تلویزیون ها را آسیب پذیر تر می کنند. یکی از آنها وزن سبک آنها می باشد که آن را بیشتر مستعد افتادن از پایه یا میز می کند. امروزه مردم به لطف بازی های تلویزیونی ، بیشتر اطراف تلویزیون های خود می گردند.

 کارشناس و نویسنده ما تلویزیون های  CRT  را با پرتاب کردن جسمی به آن و حتی برخورد چکش مورد آزمایش قرار  دادند. سپس ما به بررسی فنی تلویزیون های  CRT با تلویزیون های دیگر پرداختیم تا تفاوتهای اساسی که دیگر تلویزیون ها را مستعد آسیب می کند را متوجه شویم.  با توجه به وزن سبک ، حجم کم و تکنولوژی های عجیب امروزه ، توجه و رسیدگی به تلویزیون های باریک ارزش آن را دارد.


0 کالا در لیست مقایسه