NUCهای شرکت اینتل

تاريخ تنظيم: دوشنبه 29 تیر ماه 1394 تعداد بازدید 1202
هر چیزی که لازم است تا درباره ی Intel®NUC بدانیدهر چیزی که لازم است تا درباره ی Intel®NUC بدانید:


فرآیند کوچک کردن کامپیوترها حدود یک دهه ی قبل شروع شد، زمانی بود که مهندس های شرکت توافق کردند که ساختن یک محاسبه گر (کامپیوتر) به بزرگی یک خانه معنا و مفهومی ندارد بلکه معایبی هم دارد.

اولین حرکت به سمت میکروپروسسورها توسط شرکت اینتل با قدم گذاری در زمینه ی cpu های تجاری شروع شد. پردازشگرهای 4004 که انتقال و حرکت به سمت میکروها را تسریع می کند.

معرفی تدریجی پروسسورهایی با توان پایین؛ در اواخر همان دهه اتفاق افتاد که این مسئله تقاضا برای پردازنده های دستگاه های تلفن همراه را به همراه دارد.

فرصت جدیدی که اینتل در صنعت بوجود آورد، یکی از فرصت هایی بود که هنوز هم از آن به عنوان بهترین فرصت یاد میشود، در واقع اینتل در پایان سال 2012 با عرضه ی NUC  ها به بازار تپش جدیدی در قلب بازار ایجاد نمود.

حال به این مسئله می پردازیم که NUC چیست؟

در واقع کاهش حجم کامپیوتر در دهه ی تحولاتی که اینتل موجب آن بود، افق های روشنی را برای مهندسان آن پیش رو گذاشت. یکی از بهترین فرصت ها ساخت کوچکترین واحد محاسباتی بدون از دست دادن ویژگی های خوب برای این واحد بود.

فکر کنید اگر استاندارد در نظر گرفته شده برای پردازشگرها این کامپیوترها می شد چه اتفاقی می افتاد؟ در واقع این کامپیوترها با استفاده از مادربرد (که تقریبا  102*102 میلی متر می شود) فرصت بسیار عالی را برای ورود کامپیوترهایی با حجم 20/1 کامپیوترهای قبلی فراهم آورده است.

زیبایی کار در اینجاست که شما در این سری از کامپیوترهای اینتل فقط نیاز به اضافه کردن حافظه ی سیستم (RAM) دارید، در واقع برای ذخیره سازی حافظه موارد اضافی را به یک کامپیوتر با عملکرد کامل منتقل می کنیم، بنابراین با این راه شما میتوانید ذخیره ی منظمی در یک مکان طبقه بندی شده در پشت Desktop  خود داشته باشید. در واقع مخاطب و مصرف کنندگان NUC، افرادی هستند که همانند تولیدکنندگان خودروهای فشرده اندازه های متوسط، Mpvs  و Suv را دارند که هر کدام مخاطبان خاص خود را دارند.
 
البته این انواع گوناگون به رنج متفاوت قیمت آن نیز وابسته است. اینتل نحوه ی درجه بندی محصولات خود را به سه دسته ی خوب، بهتر و بهترین تقسیم می کند که این تقسیم بندی فرآیند خرید را آسان می سازد. به طور کلی مدل های بیکرانی برای NUCهای اینتل وجود دارد اما انتخاب این ها متناسب با عملکردشان انجام می شود، این NUCها حدود 3 سال گارانتی داشته ولی به طور کلی کمتر دچار مشکل می شوند، بهترین خانواده ی NUCها تحت عنوان NUC5CPYH عرضه شده اند که برای پشتیبانی از VGA و پورت نمایشگر آماده شده اند.

علاوه بر این، این سری از NUCها دارای فناوری بلوتوث 4.5، و آخرین تکنولوژی wifi هستند. هم چنین در این سری ما پردازنده ی 5557u-corei7n را داریم که با این مدل احتمالا بهترین پردازنده موبایل شرکت اینتل شود. در انتها اینکه هنوز جایگاه NUC ها تثبیت نشده است بنابراین جای صحبت و بحث فراوانی در این رابطه وجود دارد.

 

 

 

 

 

 

 

0 کالا در لیست مقایسه