خالکوبی هوشمند

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 12 خرداد ماه 1395 تعداد بازدید 642
خالکوبی هوشمند


خالکوبی هوشمند

 
لوازم پوشیدنی در آینده به بدنتان اضافه نخواهد شد بلکه تقریبا قسمتی از بدن شما خواهد بود. در تحقیقات علمی و فناوری ها تلاش بر این است که این پوشیدنی ها  هر چه کوچکترو سبکتر و تا حد امکان غیر برجسته شوند. ما در اینجا به معرفی یک مدار مجتمع پوشیدنی می پردازیم که دقیقا روی پوست قرار می گیرد و برای جدا کردن آن نیاز به هیچ سخت افزار اضافی نیست.

این ایده زاییده ی افکار یک استاد مهندسی به نام جک ما در UW-Madison است، این فن آوری جدید که تقریبا مانند یک خالکوبی موقت است –بیشتر از اینکه جنبه زیبایی داشته باشد کاربرد آن در پزشکی مطرح است، این مدارات در واقع می توانند از فرکانس 0.3 گیگاهرتز تا 300 گیگاهرتز را پشتیبانی کنند وبه پزشکان این امکان را می دهد که بر علائم حیاتی بیماران و سلامتی آن ها به طور کاملا بی سیم  نظارت داشته باشند.

نه تنها این به این معنی است که بیمارن کمتر به دفاتر پزشکان مراجعه می کنند، بلکه نیاز به دستگاه های بزرگ و پیچیده و سیم کشی شده که باعث زحمت بیماران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی می شود را از بین می برد. محققان می گویند، توان مدارهای جدید، می تواند به ساختار منحصر به فرد خود آن ها برگردد. همانطور که مجله ی اخبار علمی توضیح می دهد، مدارهای مجتمع شامل "دو خط انتقال توان  به هم تابیده به شکل منحنی S مانند هستند  که با هم در یک الگوی تکراری ساخته شده اند... شکل مارپیچ به  خطوط  توانایی کشش بدون از دست دادن ارزش عملکرد خود را می دهد ، در حالی که از تداخل خارجی اجتناب می کند. "

این سیم کوچک که ضخامت  آن فقط به 25 میکرومترمی رسد ، با وجود اندازه ی بسیار کوچک  توان بالایی را تولید می کند. جک ما کارشناس UW گفت: «ما راهی برای مجتمع کردن فرکانس های  بالا در ترانزیستورها ی فعال در یک مدار مفید که می تواند بی سیم باشد را پیدا کرده ایم". "این یک طرح اولیه است که راه دستیابی به بسیاری از قابلیت ها را باز می کند. "

کار جک ما  توسط دفتر نیروی هوایی تحقیقات علمی حمایت شده بود، بنابراین ما ممکن  است یک انقلاب جدید و تحول عظیم  درحوزه ی سلامت داشته باشیم  که  برای حمایت از خلبانان و سایر اعضای ارتش است. گذشته از آن، کیست که یک دستگاه پوشیدنی که حتی مجبور به پوشیدن آن نیست را نخواهد؟


0 کالا در لیست مقایسه