آینده ی هواپیماهای تحویل کالای بدون سرنشین

تاريخ تنظيم: چهارشنبه 19 خرداد ماه 1395 تعداد بازدید 564
آینده ی هواپیماهای تحویل کالای بدون سرنشین


آینده ی هواپیماهای تحویل کالای بدون سرنشین

 


 

آینده هواپیماهای تحویل کالای بدون سرنشین در آسمان نیست، بلکه بر روی پیاده رو است

از آمازون تا DHL، هر کسی خواهان  تحویل بسته ها با هواپیماهای بدون سرنشین است. اما “Starship Technologies” یک استارت آپ که به وسیله ی اسکایپ بنیان گذاری شده و  موسسان آنAhti Heinla و Friis Janus هستند به یک رویکرد کمی متفاوت رسیدند. به جای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین که در آسمان پروازمی کنند، این شرکت درحال راه اندازی هواپیماهای بدون سرنشینی است که روی زمین حرکت می کند و به صورت ناوگانی ازیک روبات شش چرخ است که تحویل کالا  را بر روی زمین انجام می دهد.

در نگاه اول، این رباتها شباهت زیادی به کولرهای چرخ دار دارند، اما نباید فریب ظاهر بیرونی آنها  را خورد، آنها بسیاری از تکنولوژی های  پیچیده  را در ساختمان داخلی خود دارند. Starship رباتهایی با هزاران دوربین های مختلف، سنسور، و فن آوری ناوبری مستقل، که با هماهنگی برای کمک به ماشین تجهیز کرده است که از پیاده رو ها عبور می کند و در پیاده رو در هنگام مواجهه با موانع جا خالی می دهد و اجناس را از مکانی به مکان دیگر می برد.

آنها از خیابان نمی توانند عبورکنند، این روبات در جاده ها قادربه رانندگی نیستند(زمانی که شما در مورد آن برای یک دقیقه فکر کنید این مسخره به نظر می رسد) - در عوض، آنها به طور خاص برای عبور از پیاده روها طراحی شده اند. طرح اولیه تحویل هواپیماهای بدون سرنشین مبتنی بر پیاده رو در واقع دارای مزیت های زیادی است.

رباتهای زمینی قادر به حمل محموله های بسیار بزرگتر ازحد متوسطی که هواپیماهای بدون سرنشین حمل می کنند هستند و می توانند این کار را با مصرف انرژی بسیار کمتر انجام دهند و هم چنین احتمال خطر سقوط  برای آنها وجود ندارد.

مرتبط: امشب، جرمی کلارکسون هواپیماهای بدون سرنشین تحویل کالای آمازون را نمایش می دهد

بزرگترین مزیت  آن ، این است که از آنجایی که این رباتهای بدون سرنشین در جاده ها کار نکرده اند یا از طریق هوا پروازنکرده اند، این شرکت می تواند تقریبا به بسیاری از موانع نظارتی  که قبل ازاین وجود داشت غلبه کند. این  مساله می تواند تحویل کالا را درتمام  شهرهای سراسر جهان گسترش دهد. شما ممکن است  در آینده نه چندان دور پیاده روها را با یکی از این رباتها سهیم شوید.

مترجم: خانم یوسفی

0 کالا در لیست مقایسه