MAXWELL X-57

تاريخ تنظيم: یکشنبه 30 خرداد ماه 1395 تعداد بازدید 863
MAXWELL X-57


MAXWELL X-57

 

 

ناسا با X-هواپیماهای خود زودتر از انتظار، به بازی برگشت. این برنامه با هواپیمای X-57، 14موتوره، تمام برقی و 4صندلی با نام مستعار ماکسول  (Maxwell) شروع می شود.

نیروی هوایی ایالات متحده برای X-هواپیماهای خود شماره تعیین می کند. X-1 اولین هواپیما برای شکستن سرعت صوت، در سال 1947 بوده است. هر یک از X-هواپیماها از X-1 به بعد پیشرفت حمل و نقل هوایی را به خوبی آشکار می کند. X-57 اولین هواپیما ی کوچک به شمار می رود ، و در واقع دارای کوچکترین طراحی، نسبت به شش X-هواپیمای دیگر است که توسط ناسا ساخته شده، برای نشان دادن اینکه که توان تمام الکتریکی می تواند با هزینه سوخت کمتر و سطح صدای پایین تر از موتور هواپیمای معمولی، بدون انتشار هیچ کربنی عمل کند.

مرتبط: ناسا امیدوار است، برنامه ی آزمایشی X-هواپیماهای خود را در سال 2017 احیا کند.

مدیر ناسا چارلز بولدن گفت: " به طور کلی حمل و نقل هوایی با X-57 گام اول را در باز کردن یک دوره جدید از حمل و نقل هوایی برداشته است."

X-57 براساس یک طرح ایتالیایی، هواپیمای دو موتوره ی سبک وزن (Tecnam P2006T) طراحی شده است. با طراحی بال های جدید و 14 موتور الکتریکی، هواپیما قادر به کروز یا گشت زدن درسرعت 175 مایل در ساعت خواهد بود. درپرواز در ارتفاعات وبا سرعت، X-57 به اندازه ی 20 درصد از هزینه سوخت هواپیماهای معمولی را استفاده می کند. 12 عدد موتور که 6  موتور هم اندازه  رو ی لبه ی هر کدام از بال ها قرار دارد به take off و فرود هواپیما کمک می کند و اما دو موتور بزرگتر در هر دو  نوک بال هواپیما برای حفظ سرعت در هنگام پرواز کافی خواهد بود.

بخشی اصلی اثبات قابلیت های X-57 گسترش موتورهای متعدد کوچکتر، برای بهره وری سوخت بیشتر خواهد بود.

نام مستعار ماکسول به افتخار جیمز کلرک ماکسول، فیزیکدان اسکاتلندی قرن نوزدهم که کار اصلی را در فیزیک الکترومغناطیس برای  درک فیزیک مدرن  انجام داده، نام گذاری شده است .

مترجم: خانم یوسفی

 


0 کالا در لیست مقایسه