طراحی جدید سنسور اثر انگشت‎

تاريخ تنظيم: شنبه 12 تیر ماه 1395 تعداد بازدید 1138
طراحی جدید سنسور اثر انگشت‎سامسونگ تغییراتی اساسی بر سنسور اثر انگشت اسمارتفون های خود اعمال می کند


سامسونگ در حاضر سازنده اسمارتفون با بزرگترین نمایشگر است. این شرکت کره ای در بازار اسمارتفون ها رقابت سختی با اپل دارد که این امر سبب شکل گیری تنش هایی بین این دو شرکت شده است. هر دوی این شرکت ها از سنسور اثر انگشت درست در زیر زیر صفه نمایشگر ودرون دکمه هوم بهره می برند، در حالیکه شکل دکمه ها با یکدیگر تفاوت عمده ای دارد. اسمارتفون های اپل از دکمه ای دایره ای شکل استفاده می کنند، در حالی که دستگاه های گلکسی سامسونگ از شکلی بیضی گون برای دکمه هوم استفاده می کند.


پس از انتشار شایعه عرضه گوشی تمام شیشه (all-glass) توسط اپل در سال آینده، چیزی مشابه نمایشگر های لبه به لبه، گویا سامسونگ نیز به دنبال راهی برای مقابله با این حرکت با طراحی های جسورانه است

 

 

ظاهراً سامسونگ در حال بازی کردن با شکل و مکان سنسور اثر انگشت در اسمارتفون های خود است و در این زمینه پتنت هایی را ارائه کرده است. این سنسور که در حال حاضر درون دکمه هوم و درست در زیر نمایشگر آن قرار دارد براساس این پتنت علاوه بر تغییر شکل، تغییر مکان را شامل می شود.


سامسونگ دو پتنت را به ثبت رسانده است که اولی به یک سنسور دایره ای برای اسمارتفون سامسونگ اشاره دارد. طبق این پتنت سنسور اثر انگشت درست در زیر نمایشگر محصولات آینده قرار خواهد گرفت که این اتفاق این سوال را ایجاد می کند که آیا این شکل دایره ای تنها یک دکمه خازنی است یا دکمه هوم را نیز شامل می شود؟ اگرچنین باشد و دکمه هوم را شامل شود این طراحی می تواند صحنه رویداد تنش دیگری بین اپل و سامسونگ باشد. پتنت دوم بسیار جالب تر است و سنسور اثر انگشت را به پشت دستگاه منتقل کرده است. این سنسور درست در وسط قسمت بالایی قاب پشتی گوشی قرار گرفته است و دقیقاً زیر دوربین پشتی که این نشان می دهد سامسونگ به دنبال تغییر مکان سنسور اثر انگشت است.

آقای مهران صادقی

 

 


0 کالا در لیست مقایسه