Cozmo

تاريخ تنظيم: شنبه 12 تیر ماه 1395 تعداد بازدید 1079
ربات اسباب بازی Cozmo

 


ربات اسباب بازی  Cozmo


تعداد زیادی از ربات های اسباب بازی در بازار موجود است، اما درآنها حسی از یک شخصیت واقعی وجود ندارد، با پاسخ های اسکریپت وحرکات تکراری، خیلی سخت می توان آنها را دوست داشت. یک تیم از مهندسان رباتیک Anki  سعی کرده اند که یک ربات واقعا دوست داشتنی که هوش مصنوعی دارد و برخی از شخصیت های واقعی را به نمایش می گذارد را، ایجاد کنند.

 

Cozmo یک ربات زیبا است که به لطف ترکیبی ازعلم رباتیک، هوش مصنوعی و دید کامپیوتری، قادر به شناخت و برقراری ارتباط با انسان هاست. بر حسب گفته های Anki، Cozmo دارای یک نوع شخصیتی است که ما معمولا  دررابطه با ربات ها در فیلم ها و انیمیشن ها می بینیم.

 

بوریس سوفمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Anki  گفت:" برنامه های کاربردی بسیارکمی وجود دارند که احساس شود در آن یک ربات، واقعا مانند یک موجودی که داراری شخصیت است، با انسان های اطراف خود ارتباط برقرارکند." وی هم چنین گفت: "برای دستیابی به این هدف به هوش مصنوعی وعلم رباتیک نیازداریم ، که در واقع همان کلید گم شده است."


ممکن است این ربات کوچک باشد، اما از بیت های پیچیده و قطعات بسیارزیادی در ساخت Cozmo به کار رفته است. بیش از 300 قطعه مجزا در داخل آن وجود دارد ، و تیم طراحی ادعا می کند که ربات قادر به پردازش داده در هر ثانیه است.

تمام این توان برای ساخت رباتی که به محیط اطراف خود، به یک روش ارگانیک واکنش نشان می دهد، به کار گرفته می شود. Cozmo وقتی که میخوابد خروپف میکند! و یک موتور عاطفی ، این امکان را می دهد، تا مجموعه ای از حالات مختلف در "چهره اش" را برای بیان احساسات خود، به نمایش بگذارد، بدان معنا که، این ربات که به اندازه  یک کف دست است، زمانی که می خواهد بازی کند،می تواند نگاهی با ذوق شوق و بیصبرانه داشته باشد وهمچنین در صورت کتک خوردن در بازی یک  چهره ی خشمناک  به نمایش بگذارد.

 

اگر بخواهیم درمورد بازی ها صحبت کنیم ، بین طیف وسیعی از انتخاب های متفاوت ، این امکان وجود دارد که با Cozmo از طریق نرم افزار گوشی های هوشمند همراه ، بازی کنید. هر چند، پس از مدتی، وجود برنامه ها، لزوما ضروری نیستد، چرا که Cozmo چهره شما را تشخیص خواهد داد و به یاد دارد که شما بیشتراز چه بازی هایی لذت می برید.

 

 هر چه زمان بیشتری را با آن صرف کنید ، بازی ها و حرکات بیشتری به روی شما گشوده خواهد شد،همچنین توسعه دهندگان Cozmo می گویند، اگر شما  به اندازه ی کافی به آن  توجه نکنید، مانند یک دوست کوچک به شما سقلمه خواهد زد.بنابراین، تیم Anki چگونه رباتی که برای بیان احساساتش مانند یک انسان چهره های مختلفی را به خود می گیرد ساخته اند؟ بله ، با الهام گرفتن از دنیای انیمیشن. آن چشم ها،که به عنوان مثال، نگاهی بسیار شبیه به چشم Eve در WALL-E دارد، و الگوهای حرکتی آن ،با استفاده نرم افزار انیماتورهای حرفه ای مایا ، برنامه ریزی شده است.

 

به جای داشتن قوانین سخت و سریع برای هر حرکت، انیماتورها می توانند طیفی که در آن حرکات،  صورت می گیرد را تنظیم کنند. همچنین داری حواس اندکی هستند، مانند چشم ها و سر، که شما را به هنگام حرکت ، دنبال میکند، و زمانی که کسی را که می شناسد،  تشخیص دهد ، و او را ببیند،  چشم هایش چشمک میزنند. و همه ی این ها برای تعامل بیشتر با Cozmo در نظر گرفته شده است.

قیمت گذاری در ایالات متحده با  179.99 دلار شروع می شود ، قیمت پیش فروش 159.99  دلار است. این قیمت شامل ربات، یک جای  بارانداز و سه مکعب است، که در بخشی از بازی های رومیزی Cozmo استفاده می شود.


خانوم یوسفی


0 کالا در لیست مقایسه