تست سقوط نوت 7‎

تاريخ تنظيم: شنبه 30 مرداد ماه 1395 تعداد بازدید 1072
تست سقوط نوت 7‎
گلکسی نوت 7 در تست سقوط از آیفون 6 اس پیشی گرفتیک مسابقه سقوط جدید بین Galaxy Note 7 سامسونگ و iPhone 6s اپل به تازگی انجام شده است. در ماه پیش نیز کاری مشابه بین iPhone 6s و Galaxy S7 برگزار شد که این اسمارتفون اپل بود که بر رقیب خود برتری پیدا کرد و محصول مجهز به iOS تنها بازمانده این رقابت بود. اما Galaxy Note 7 توانست کاری را انجام دهد که Galaxy S7 نتوانست از پس آن بر بیاید. به نظر می رسد مجهز بودن به Gorilla Glass 5 چیزی بود که در این رقابت سقوط آزاد از ارتفاع 1.6 متری موفقیت 8 از 10 (8 سقوط موفق از 10 سقوط) تاثیر گذار بوده است

 

 در مرحله اول هر دو گوشی به پشت پرتاب شدند. در این پرتاب بدنه فلزی
iPhone 6S خراش هایی جزئی برداشت. اما پشت شیشه ای Galaxy Note 7 از گوشه سمت راست تخریب شد. در سقوط با انتها هر دو گوشی موفق بودند اما خرابی قبلی شیشه پشتی سامسونگ تشدید شد چیزی که به صورت یک خط رو به بالا قابل دیدن بود. در سقوط از بغل نیز هر دو گوشی موفق عمل کردند.

و اما این دستاورد سقوط با صفحه جلویی بود. در این سقوط به نظر رسید که Gorilla Glass 5 تفاوت را ایجاد کرده بود. Galaxy Note 7 خراش کوچکی برداشت در گوشه پایینی سمت چپ به دور از نمایشگر. iPhone 6s خراش های مختلف در جای مختلفی به خود دید اما آن ها درست بر روی نمایشگر بودند.

هر دو گوشی همچنان عملکرد عادی خود را داشتند و آماده برای دور تعیین کننده. به این معنی که هر دو گوشی مکرراً با صورت سقوط می کردند تا کارایی خود را از دست بدهند. پس از پنج پرتاب iPhone 6s اپل کارایی خود را از دست داد. اما Galaxy Note 7 در قسمت edge دچار مشکل شد اما شیشه جلویی نمایشگر همچنان مقاوم باقی ماند. با این حال پس از 50 پرتاب مداوم شیشه آن دچار شکستگی و ترک شد اما جالب این جا بود که همچنان به کار خود ادامه می داد.

چیزی که در این مسابقه به وضوح روشن بود این است که Gorilla Glass 5 برای کسانی که گوشی خود را مدام می اندازند واقعا ضروری است.


آقای مهران صادقی


0 کالا در لیست مقایسه