Kobi

تاريخ تنظيم: دوشنبه 17 آبان ماه 1395 تعداد بازدید 1567
Kobi ربات برف پاک کن


  ربات برف پاک کنKobi

  

زمستان به سرعت در حال نزدیک شدن است، و در بسیاری از نقاط ایلات متحده، به زودی صحبت از کامیون های نمک برای پاک کردن معابر از برف خواهد شد. درشهر نیویورک یک ربات ساخته شده که جلوی  محدوده ی خانه یا حتی بیشتر از آن محدوده را از برف پاک می کند، Kobi نام این ربات اتوماتیک است وبه گفته ی AccuWeather ماه گذشته توسط شرکت Kobi راه اندازی شده است.

در این مرحله، می توان گفت که به نظر می رسد Kobi چیزی بین چیزی ربات های پیکسار یا ترانسفورماتوراست؟ شاید هم شبیه  وال ای باشد! به هرحال ابزار جدید وبا ارزش این ربات نمک آن است، ویک برنامه برای آن وجود دارد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که این ربات کوچک را به اطراف محدوده ی خانه یا هر جایی که مدنظر دارید ببرید و به آن بگویید که  به برف یا برگ ها بدمد. با دمیدن دیگر خطر شکسته شدن چنگک در هنگام جمع آوری نیست. Kobi دارای حسگرهای داخلی و GPSمی باشد و در صورتی که این دو کافی نباشد، Kobi می تواند پیش بینی آب و هوا را از طریق Wi-Fi، بلوتوث و اتصال داده تلفن همراه رصد کند، پس می داند که  چه زمانی  برف خواهد بارید.

 خبر مرتبط: در سیستم های امنیتی خانه های جدید از Kobiبرای گشت زنی  و حراست از باغ و حیاط خانه استفاده شده است.

در وب سایت آمده است: "شما صاحب یک گوشی هوشمند هستید ولی هنوزهم حیاط شما پر از ابزار گنگی است که قادر به سخن گفتن نیستند. خب شاید این ابزارو سیستم های امنیتی تا حدودی مفید باشند، اما امروززمان پیشرفت وارتقاء فرا رسیده است. پس به Kobi ، باهوش ترین ابزار در خانه ی خود سلام دهید. "

این ربات هنوز در بازار موجود نیست، AccuWeather اضافه می کند که این شرکت خود را برای زمستان 2017-2018 آماده خواهد کرد، و قیمت نهایی این ربات 4000 دلار خواهد بود.

 

خانم یوسفی

0 کالا در لیست مقایسه