Nokia

تاريخ تنظيم: شنبه 29 آبان ماه 1395 تعداد بازدید 1402
Nokia
نوکیا در مسیر بازگشت به دنیای اسمارتفون ها است

 

سال آینده برای موبایل باز های قدیمی می تواند هیجان انگیز باشد زیرا به نظر می رسد پایانی بر غیبت نوکیا در بین سازندگان برتر اسمارتفون باشد. این غول خفته مدتی است که از خواب زمستانی خود بیدار شده و در آرامش و در پشت همهمه های سایر رقبا و بزرگان فعلی این صنعت در حال برنامه ریزی برای بازگشت به صدر اخبار است.


سخنرانی سرمایه گذار این شرکت فنلاندی در رویداد Capital Markets Day برنامه های آینده این شرکت را مشخص کرد که در تصویر زیر خلاصه وار می توان علاوه بر اطلاع از اهداف نوکیا در سال ها پیش رو از اتخاذ تصمیم جدی بر بازگشت برند نوکیا به کارزار شدیداً رقابتی شده اسمارتفون در سال آینده میلادی 2017 اطمینان حاصل کرد.

 


البته متاسفانه  چندان نمی توان از این اتفاق ذوق زده شد چون به نظر می رسد این بازگشت به صورت کامل اتفاق نمی افتد و تنها به صورت برند است و گویا تصمیم برای ساخت اسمارتفون وجود ندارد.

این طور که از اخبار گذشته بر می آید منظور ساخت اسمارتفون توسط شرکت HMD که یک نهاد تازه تاسیس است که ملغمه ای برای بهره گیری از نام تجاری و پتنت های نوکیا با R&D و مهارت های تولیدی فاکس ان است.

HMD توافق نامه ای برای دریافت حق انحصاری برند نوکیا در زمینه گوشی های موبایل به امضا رسانده است که می تواند در طول سه سال اولی این قرار داد ده ساله حداقل 500 میلیون یورو را از طریق فروش این اسمارتفون ها روی نوکیا عایدی داشته باشد.


براساس شنیده ها حول این تصمیم بزرگ نوکیا، نخستین اسمارتفون اندرویدی نوکیا در فصل دوم سال آینده عرضه خواهد شد. این می تواند نشانی از یک تصمیم نه چندان قطعی برای معرفی در کنفرانس فوریه MWC باشد 


آقای صادقی

 


0 کالا در لیست مقایسه