تلویزیون گوگل

تاريخ تنظيم: شنبه 6 اردیبهشت ماه 1393 تعداد بازدید 3122
تلویزیون گوگل

طبق گزارش وال‌استريت ژورنال، گوگل با همکاری چندين شرکت فناوری ديگر درصدد است در قالب يک سرويس پولی، تلويزيون آنلاين راه‌اندازی کند.

گزارش فوق به‌نقل برخی از منابع نزديک به گوگل می‌افزايد که اين شرکت اخيراً درباره دريافت امتياز پخش برنامه‌های برخی از شرکت‌های رسانه‌های مذاکراتی را با آن‌ها برگزار کرده‌است

 

 

 

درصورت به نتيجه رسيدن اين طرح‌ گوگل نيز می‌تواند شبکه‌ای نظير تلويزيون‌های کابلی راه‌اندازی کند که البته برنامه‌های خود را روی شبکه باندپهن اينترنتی به کاربرانش ارائه می‌دهد.

به گفته يکی از منابع نزديک به گوگل، اين شرکت دست‌کم در يک مورد پيش‌نمونه‌ای از محصول موردنظر خود را (احتمالاً در يک جمع محدود) به‌نمايش گذاشته‌است. منبع يادشده همچنين اظهار داشته‌ که شخصاً اين پيش‌نمايش را ديده‌است.

اگر ايده سرويس‌ تلويزيون اينترنتی محقق شود، برای تلويزيون‌های سنتی و به‌ويژه شبکه‌های تلويزيونی پولی تهديد بزرگی محسوب خواهدشد. گفتنی است سونی و اينتل هم‌اکنون مشغول کار روی برنامه مشابهی هستند و اپل هم طی دو سال گذشته درباره دريافت لايسنس يا امتياز برنامه‌های گوناگون تلويزيونی با شرکت‌های رسانه‌ای مراوداتی داشته‌است.

در حال حاضر شرکت‌هایی همچون آمازون، نت‌فليکس و هولو سرويس‌های تلويزيونی خود را در قالب ويدئوهای درخواستی کاربران ارائه می‌دهند اما ايده شرکت‌هایی همچون سونی و گوگل اين است که کاربران بتوانند درست مثل تلويزيون‌ کابلی، کانال‌های موردعلاقه خود از بين فهرستی از کانال‌ها انتخاب کنند.

0 کالا در لیست مقایسه